LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
31°C
 
A A A

Sagaidīsim Saules lēktu pēc Ludzas laika!

S_Rimsa_Saules_pulkstenis (5)7. augustā Ludzas pilsētas laukumā svinīgi atklāts jauns vides un mākslas objekts – saules pulkstenis “Sagaidīsim saullēktu Ludzā!”.

Šī unikālā mākslas darba dizaina autors ir Valdis Majevskis. Pulkstenis sastāv no vairākiem simboliskiem elementiem, vēju rozes, cipariem, lieliem laukakmeņiem un Ludzas novada devīzes “Sagaidīsim saullēktu Ludzā!”. Horizontālā saules pulksteņa detaļa – gnomons – nodrošina atbilstošas ēnas veidošanos, un pēc tās var noteikt laiku. Gnomons sastāv no lielas lādes ar atslēgu. Lai laikrādis būtu precīzs, tika izdarīti speciāli ģeometriski aprēķini, kurus veica Mārtiņš Gills.

Projekta vadītāja Viola Andruščenko pastāstīja, ka šī vides un mākslas objekta izbūves izmaksas sastāda 114 548 EUR. Patīkami apzināties, ka lielu atbalstu pulksteņa izveidei sniedza arī ludzānieši. Mūsu novadnieks, uzņēmējs, sporta funkcionārs un mecenāts Juris Savickis ziedoja šim projektam 30 000 EUR. Bet Antona Masaļska darbnīcas ieguldījums bija gravēšanas darbi. Tos ar īpašu precizitāti, lielu atbildības sajūtu un entuziasmu veica Nikolajs Sprukts.

Pulkstenis ir kultūrvēsturiski nozīmīgs un reizē arī izglītojošs dizaina objekts, tādēļ tā atklāšanas pasākumā piedalījās arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards. Tagad varēsim ik rītu sagaidīt Sauli un izdzīvot Jaunu dienu pēc Ludzas laika.

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

S_Rimsa_Saules_pulkstenis (1)

 

coloring.cool