LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Sunny
29°C
 
A A A

Robežsardzes 100-gadei veltīts “Lāpu skrējiens” Ludzā

Valsts robežsardzei šis ir zīmīgs gads- tiek svinēta robežsardzes simtgade. Tam par godu visa gada garumā Latvijā notiek virkne dažādu pasākumu. Viens no tiem “Lāpu skrējiens” apkārt Latvijas valsts robežai, kas tiek organizēts, lai godinātu Latvijas brīvvalsts robežsargu un Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu. Skrējiens norisinās no 19.-23. augustam. 21. augustā Ludzā, Valsts robežsardzes pārstāvjus sagaidīja pie 100- gades ozola, kur tika rīkots svinīgs pasākums. 

Pasākuma laikā, uzreiz pēc “mūžīgā uguns”  liesmas iedegšanas brīža, ar muzikālu uzstāšanos klātesošos priecēja Ludzas Tautas nama folkloras kopa “Dzeipori”. Svētku reizē ar uzrunu sveica Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs, kā arī klātesošos uzrunāja pulkvežleitnants Valdis Jukšs, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes priekšnieka vietnieks. Pasākuma turpinājumā uzstājās Valsts Robežsardzes koris kopā ar vadītāju Kristīni Zeltiņu, skanīgu “Akordeona solo” izpildīja Boriss Ivanovs un ar deju uzvedumu uzstājās Tautas nama deju kopa “Priecīgās vecmāmiņas”. 

Pateicības vārdi par iesaistīšanos pasākuma organizēšanā tika veltīti arī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa darbiniekiem, kā arī Ludzas novada pašvaldībai un visiem, kas iesaistījās. 

Lāpu skrējiens aizsākts Rīgā, Brāļu kapos pie mūžīgā uguns, kur tika aizdegtas divas ceļojošās lāpas. Pēc tam abas lāpas uzsāka ceļu apkārt Latvijai – viena Ainažos, otra Kolkas virzienā. Izskrienot maršrutu lāpas atgriezīsies Rīgā. Lāpu skrējiena maršruts ir cieši saistīts ar akcijas “Apskauj Latviju” stādīto ozolu maršrutu, kas simboliski parāda, ka Lāpu skrējiens ir kā apliecinājums vīriem stipriem kā ozoliem, kuri nesatricināmi stāvēja brīvības sardzē pat visbezcerīgākajos brīžos.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska 

 

 

coloring.cool