LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
12°C
 
A A A

Rīt Līvānos notiks Latgales kongresa simtgadei veltītā konference „Tranzīts un vides aizsardzība”

Līvānu novada pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā.  Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.

Projekta īstenotāji: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un partneri – Rēzeknes novada pašvaldība, Ludzas pašvaldība, Līvānu pašvaldība, Madonas pašvaldība, biedrība „Latvijas Inovatoru apvienība” un biedrība „Biomasas Tehnoloģiju centrs”.

Projekta īstenošanas gaitā tiek rīkoti forumi un konferences Rēzeknē, Ludzā, Madonā un Līvānos, kā arī tiek veidota Rāznas Nacionālā parka desmitgadei veltīta izstāde. Pasākumos tiek aplūkotas būtiskākās problēmas un valsts līmenī risināmie uzdevumi, lai veidotu augstvērtīgu vides un reģionālo politiku Latvijā un Latgalē.

Līvānos, 2017. gada 3. martā, pulksten 11.30 Līvānu novada kultūras centrā (Rīgas iela 105), turpinot projekta tematisko iniciatīvu ciklu, tiek rīkota praktiskā konference „Tranzīts un vides aizsardzība”. Tajā ir paredzēts apspriest tranzīta lomu un ietekmi uz Latvijas nacionālo attīstības centru ilgtspējīgu un līdzsvarotu attīstību, ņemot vērā tranzīta gan kā izaugsmes, gan kā vidi apdraudoša faktora nozīmi.

Konferencei Līvānos ir paredzētas divas daļas. Pirmajā daļā eksperti pievērsīsies tēmai Ceļu un savienojumu sistēma kā pilsētas ilgtspējīgas attīstības resurss”, otrajā daļā – “Tranzīts un vide: kā līdzsvarot iespējamās pretrunas pilsētas izaugsmes un vides kvalitātes kontekstā?”.

Līvānu konferencē ar uzrunām uzstāsies Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods, 12.Saeimas Ilgtspējīgās attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomniece, Latvijas Universitātes rektora biroja vadītāja Baiba Broka.

Prezentācijas sniegs, Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns, SIA „Grupa 93” direktors Neils Balgalis, Latvijas Universitātes profesors Mārcis Auziņš, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā padomnieks Mārtiņš Zemītis, Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore Anda Zeize, Latvijas Universitātes asociētā profesore Iveta Šteinberga, Līvānu novada domes Plānošanas un attīstības daļas vadītāja Baiba Vucenlazdāne. Ekspertu diskusijās arī piedalīsies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors Edmunds Teirumnieks, Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece Aija Usāne,  Latgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja, Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters,  Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, SIA “Light Guide Optics International”  valdes priekšsēdētājs Daumants Pfafrods,  SIA “Līvānu kūdras fabrika” valdes priekšsēdētājs un Līvānu novada uzņēmēju padomes priekšsēdētājs Pēteris Romanovskis, SIA “Minox” īpašnieks Jānis Magdaļenoks,  SIA “Labas mēbeles” valdes loceklis Ēriks Salcevičs, Jēkabpils PMK valdes priekšsēdētājs Māris Dimants,  Latvijas Universitātes studente, Latvijas Studentu apvienības sociālā virziena vadītāja Eiženija Matiļēviča un vairāki citi valstisko un nevalstisko institūciju pārstāvji. Konferences norisi vadīs Andris Nātriņš, Latvijas Inovatoru apvienības valdes loceklis.

Konferences norise tiks atspoguļota Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un Līvānu novada pašvaldības mājaslapā, kā arī ziņu portālā Delfi.

Projekts ir veltīts Latgales kongresa simtgades atcerei un Latvijas simtgadei un tā noslēguma forums “Ilgtspējas faktori un dabas vērtību saglabāšana Latvijas nākamajos simts gados” notiks Latgales kongresa vēsturiskajā datumā 2017. gada 28. aprīlī Rēzeknē.

Projekts „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja:

Andra Mangale

projekta koordinatore

 

coloring.cool