LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
11°C
 
A A A

Informācija iedzīvotājiem par pāvesta Franciska vizīti Aglonā 24. septembrī

2018. gada 24. septembrī Latvijā norisināsies Viņa Svētības pāvesta Franciska pastorālās vizīte, kuras ietvaros Aglonā notiks arī Svētās Mises dievkalpojums. Paredzēts, ka Aglonā pāvests Francisks plkst. 16.30 celebrēs Svēto Misi un uzrunās ticīgos Aglonas sanktuārija sakrālajā laukumā. Detalizētu informāciju par šo pasākumu var iegūt https://pavestslatvija2018.lv/svarigi-zinat.html

Ja Jūs nolēmāt apmeklēt Svēto Misi Aglonā, aicinām Jūs ierasties savlaicīgi.

IEEJAS KARTES

No 9. līdz 23. septembrim baznīcās var izņemt ieejas karti uz pāvesta svinēto Svēto Misi Aglonā. Ja kāds vēlas doties uz Svēto Misi Aglonā, bet nav reģistrējies, tad līdz 23. septembrim var doties uz savu draudzi un interesēties par brīvām ieejas kartēm. Katrai draudzei ir piešķirts neliels šādu ieejas karšu skaits. Uz Aglonu var doties arī bez ieejas kartes, vienīgi šiem cilvēkiem, iespējams, nebūs nodrošināta Svētās Mises grāmatiņa.

SABIEDRISKAIS TRANSPORTS

VSIA “Autotransporta direkcija” informē, ka, lai iedzīvotājiem būtu iespēja nokļūt uz Svēto misi pāvesta Franciska vadībā Aglonā un pēc tās – atpakaļ mājās, 2018. gada 24. septembrī tiks nodrošināti jauni papildu autobusu un vilcienu reisi, kā arī pagarināti jau esošie maršruti. Izmaiņas skars 4 autobusa un 2 vilciena maršrutus, kā arī katram vilciena reisam tiks norīkoti 10 autobusi, kas pasažierus nogādās no Aglonas stacijas uz Aglonu un pēc pasākuma – atpakaļ uz staciju.  

24. septembrī paredzēti vairāki papildu autobusi maršrutā uz un no Aglonas, t.sk. arī no Rēzeknes, kas ir aktuālāk Ludzas novada iedzīvotājiem.

Autobuss no Rīgas Starptautiskās autoostas izbrauks plkst. 9.30 un pasažieriem būs iespēja iekāpt arī pieturvietā Tirdzniecības centrs Dole, Ogres šoseja, Aizkraukles stacija, Jēkabpils (Kurzemes iela) un Preiļu autoosta, savukārt no Aglonas tas izbrauks plkst. 19.45 un apstāšanos veiks tajās pašās pieturvietās. Papildu autobusi paredzēti arī no Daugavpils, Rēzeknes, Preiļiem un Jēkabpils.

Šajā dienā tiks norīkoti arī 6 papildu vilcienu reisi – trīs no rīta uz Aglonas staciju un trīs vakarā uz Rīgu. Biļetes uz šiem reisiem ir iespēja nopirkt tikai līdz un no Aglonas. Vilcieniem no Aglonas stacijas uz Aglonu tiks nodrošināti 10 autobusi katram reisam, uz kuriem papildu biļete nebūs vajadzīga. Braucieniem būs derīga vilciena biļete, kas būs jāuzrāda pirms iekāpšanas autobusā. Pēc pasākuma no Aglonas uz dzelzceļa staciju pasažieriem arī būs pieejami autobusi, kam arī būs derīga vilciena biļete, bet šeit mēs vēršam uzmanību, ka tiks norīkoti atsevišķi autobusi uz katru konkrēto vilcienu. Autobusā būs derīga tikai tā biļete, kas būs nopirkta attiecīgajam vilcienam. Gan šī iemesla dēļ, gan arī tāpēc, lai tiktu nodrošināta vieta sabiedriskajā transportā, aicinām pasažierus iegādāties biļetes iepriekšpārdošanā.

Autotransporta direkcija aicina pasažierus plānot savu braucienu un laikus pārbaudīt autobusu un vilcienu kustību sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti. Detalizētāka informācija par kustību sarakstu laikiem pieejama šajā pielikumā. (Informāciju par sabiedrisko transporta izmantošanas iespējām sagatavoja Lilita Pelčere, VSIA Autotransporta direkcijas Sabiedrisko attiecību speciāliste)

 

coloring.cool