LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Sunny
28°C
 
A A A

Pūtēju orķestris “Ludza” ielūdz uz jubilejas koncertu “Bez mums jau nevar tik un tā!”

Tie, kas kaut reizi ir paņēmuši rokās kādu mūzikas instrumentu un izvilinājuši no tā kādu skaņu,ir sajutuši, tā ir īpaša sajūta, tu spēlē un tev skan! Un ja kopā spēlē vesels kolektīvs, tad skan daudz brašāk, drošāk, košāk un pārliecinošāk! Par to mēs visi kopā varēsim pārliecināties jubilejas koncertā, ko mums dāvās Tautas nama pūtēju orķestra “Ludza” mūziķi. Šajā kolektīvā satiksies vairākas paaudzes – kopā spēlēs muzikanti ar lielu dzīves un mūzikas pieredzi un pavisam jaunie dalībnieki, kuri vēl tikai sper pirmos soļus mūzikas pasaulē.  Visādi jau ir gājis laika gaitā, kurā nu jau tiek noskaitīti vairāk nekā 70 muzikāli skanošie gadi. Ir jāpateicas ikkatram mūziķim, kurš tajā vai citā laika periodā, kaldināja orķestra uzvaras. Daudziem mūziķiem neaizmirstams ir 1979. gads, kad Ludzā, Latvijas Republikas 5 pūtēju orķestru salidojumā, mūsu orķestris “Ludza” ieguva pirmo vietu, apejot slaveno studentu pūtēju orķestri no Rīgas. Par šo uzvaru jāpateicas diriģentam, kolektīva dvēselei, daudzu skaņdarbu aranžētājam, nu jau aizsaulē aizgājušajam Latvijas Nopelniem bagātajam kultūras darbiniekam Jānim Brokam.

Attēlā: Pūtēju orķestris Maskavā PSRS Tautas saimniecības sasniegumu izstādē, 1976. gads

Ir patiess prieks, ka, neskatoties uz dažādām peripētijām, kolektīvs ir saglabājies un turpina strādāt. Atnāksim 5. aprīlī plkst. 18.00 uz Tautas nama lielo zāli, lai saņemtu baudījumu no kopā būšanas ar orķestra mūziķiem, pateiksimies ikkatram, kas savu brīvo laiku velta mūzikas talanta izkopšanai.

Attēlā: Jānis Broks un Nikolajs Onufrijevs koncertē

Laipni aicinām visus bijušos pūtēju orķestra “Ludza” mūziķus, kā arī visus ragu mūzikas interesentus!

Attēlā: orķestris “Ludza” XXIII Dziesmu un XIII deju svētkos Rīgā 2003. gadā

Esam pateicības vārdus parādā tiem pūtējiem, kuri atdusas Dieva mūža dārzā kapu kalniņā. Ar svētbrīdi godināsim viņu piemiņu 5. aprīlī plkst. 15.00. Ja, kādam ir vēlēšanās pievienoties mūsu pulkam, gaidam plkst. 14.50 stāvvietā pie tautas nama.

Uz tikšanos jubilejas koncertā!

Ludzas Tautas nama direktore V.Razumovska

coloring.cool