LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Mostly cloudy with thundershowers
16°C
 
A A A

Purva dienas Ludzā – 2020. gada jaunums

Pēdējos gados arvien pieaug cilvēku vēlme atpūsties dabā un izzināt dabu. Arī tūrismā arvien vairāk top jauni piedāvājumi dabas mīļotājiem gan tās iepazīšanai, gan aktīvai atpūtai, gan tās miera un skaistuma baudīšanai. Pirmo reizi Ludzas novadā 23., 24. septembrī tika organizētas Purva dienas ar saukli ”Iepazīsti purvu un mežu, darbojies, pēti un ieraugi!”.

Dažādu vecumu skolēnu grupas devās uz kūdras purvu pierobežā, lai iepazītu šo unikālo biotopu, tā saimniecisko izmantošanu kūdras iegūšanai un dzērveņu audzēšanai. Liels paldies lieliskajam gidam, purva saimniekam Valērijam Kozlovam, kurš aizrautīgi pastāstīja ne vien par purva dzīvi, bet iepazīstināja ar kūdras iegūšanas tehnoloģiju, speciālo tehniku un purva daudzveidīgo bagātību izmantošanas iespējām. Mazākiem bērniem tās bija jaunas zināšanas, bet lielākajiem-arī ierosme profesijas izvēlei.

Mazākajiem bērniem bija lieliska iespēja uzzināt par augiem, kokiem un to vairošanos, darboties meistardarbnīcās saimniecībā Bites pie Ilgas un Jurija Ivanoviem, veidot rudens kompozīcijas un izskrieties brīvā dabā.

Nākamgad plānots Purva dienas organizēt pavasarī un vasarā, paplašinot dienas programmu ar citiem objektiem un atraktīvām nodarbēm. Īpašs paldies Ludzas novada pašvaldībai par atbalstu un transportu Purva dienu pasākuma organizācijā.

Informāciju sagatavoja Ludzas TIC

coloring.cool