LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
21°C
 
A A A

Publisko interneta pieejas punktu attīstība Ludzas novadā

internetsLudzas novada pašvaldība šā gada 9.oktobrī ir noslēgusi vienošanos ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru par projekta „Publisko interneta pieejas punktu attīstība Ludzas novadā” (Nr. 3DP/3.2.2.2.0/14/IPIA/VRAA/044/020) īstenošanu.

Šodien Ludzas novadā nav pilnībā apmierināta vajadzība pēc bezmaksas interneta pakalpojumiem, jo informāciju un komunikāciju tehnoloģijas ļoti strauji mainās, noveco, nepārtraukti nepieciešami uzlabojumi, lai apmeklētāji saņemtu kvalitatīvus pakalpojumus. Projekta mērķis ir paaugstinās piekļuves iespējas internetam lielākam novada iedzīvotāju, tūristu un viesu skaitam, nodrošinot piekļuvi publiskās pārvaldes un komercsabiedrību piedāvātajai informācijai un e-pakalpojumiem, lai veicinātu iedzīvotāju iekļaušanos sabiedriskajos, ekonomiskajos un kultūras procesos un uzlabojot viņu dzīves kvalitāti.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks izveidots 1 jauns publisks interneta pieejas punkts (PIPP) Ludzas novada pašvaldības ēkā un 5 jauni PIPP novada pagastu teritorijās (Briģu, Nirzas, Ņukšu, Pureņu un Cirmas pagastu pārvaldēs), kā arī pilnveidi esošie PIPP Ludzas novada TIC un Rundēnu pagasta pārvaldē, kur šobrīd jau pieejams bezmaksas bezvadu internets.

Pēc projekta realizācijas novada iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas izmantot kvalitatīvu un nepārtrauktu piekļuvi internetam katrā novada teritoriālajā vienībā jaunizveidotajās PIPP. Pie datortehnikas piekļūt būs iespējams 8 stundas dienā (vadoties pēc attiecīgās iestādes darba laika), pie bezvada interneta pieslēgties varēs jebkurā laikā 24 stundas diennaktī. Jaunizveidotajos PIPP iedzīvotājiem, izmantojot daudzfunkcionālu iekārtu, būs iespēja saņemt skenēšanas, kopēšanas un drukāšanas pakalpojumus.

ERAF-1024x146Projekts tiek īstenots no 2014.gada 9.oktobra līdz 2015.gada 8.aprīlim. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas sastāda 50 836,00 EUR, tai skaitā ERAF līdzfinansējums – 43 209,75 EUR (85%), valsts budžeta dotācija – 1 525,08 EUR (3%) un pašvaldības finansējums – 6 101,17 EUR (12%).

Ilona Rimša,

projektu vadītāja

coloring.cool