LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 12. jūnijs
Nora, Lenora, Ija
Ludza
Thunderstorms
15°C
 
A A A

Projektu nedēļa-2019 Ludzas 2. vidusskolā

Tradicionāli projektu nedēļa skolā notiek februārī. Šī gada tēma „Mana dzimtene – mana dvēsele”. Skolēni grupās vai individuāli strādā pie pašu izvēlētajām vai skolotāju piedāvātajām tēmām.

Šoreiz daudz tika eksperimentēts. Jaunāko klašu skolēni pētīja ūdens īpašības un stāvokli dabā un dažādās vidēs. Februāris – Sveču mēnesis, tāpēc sākumskolā darbojās ar vaska īpašībām, sveču liešanu un iepazina tradīcijas. 6.klases skolēni veica fizikas eksperimentus, izmantojot saimniecības vielas un priekšmetus.

7.-8. klašu audzēkņi prezentēja projektu “Manas ģimenes lieliskā recepte”. Sākotnēji tika izpētīts un salīdzināts augļu un dārzeņu piedāvājums vietējā tirgū un lielveikalos; dārzeņu audzēšanas paradumi savos mazdārziņos. Noslēgumā notika sagatavoto ēdienu degustācija.

Skolēni iepazina arī dažādas latviešu un citu tautu tradīcijas. Tuvojas Meteņu svinības, tāpēc tika izgatavota Meteņa lelle, ko tradicionāli sadedzināsim svinību nedēļas noslēgumā.

Vairākas grupas strādāja ar zīmīgām jubilejām: Latvijas Universitātei – 100; Latvijas Mākslas akadēmijai – 100; Latvijas armijai – 100.

Skolotāja Irīna Martjukova, kas ir Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente un maģistre, par godu savas augstskolas jubilejai skolēnus iesaistīja aizraujošā projektā – multfilmas veidošanā pēc tautas pasakas „Namiņš” motīviem. Sākumā no modelēšanas pastas tika veidotas multfilmas varoņu figūriņas, pēc tam tās tika krāsotas, fotografētas, vēlāk saliktas multfilmas programmā datorā. Muzikālo noformējumu veidoja projekta muzikālā grupa skolotājas S. Stukānes vadībā, katram multfilmas tēlam ar dažādu folkloras muzikālo instrumentu palīdzību pieskaņojot muzikālo pavadījumu.

Kokapstrādes projekta darbnīcā tapa dažādu laiku armijā izmantoto ieroču maketi.

Tāpat turpinājās darbs skolas vēstures arhīva papildināšanā.

Rakstu sagatavoja Ludzas 2. vidusskola

coloring.cool