LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
17°C
 
A A A

Projektā “Brigi gadsimtu griezumā” tiks veidota fotoizstāde

Jau informējām, ka pašvaldība ir atbalstījusi astoņus novada kultūras un izglītības iestāžu projektus, kas iesniegti  Mazo kultūras projektu konkursam. Tie ir Ludzas novadam nozīmīgi projekti, kas vērsti uz kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu, sagaidot Latvijas valsts simtgadi.

Viens no tiem – Briģu pagasta  bibliotēkas projekts „Brigi gadsimtu griezumā”, kam piešķirti 200 eiro. Bibliotēkas vadītāja Alla Dolgovska informē, ka projekta ietvaros paredzēts savākt un apkopot fotogrāfijas un atmiņas par Briģu pagasta vēsturi, tā apkārtni, notikumiem, cilvēkiem un tradīcijām 100 senās fotogrāfijās. Tas būs kā simbolisks veltījums Latgales kongresa simtgadei, kā arī Latvijas simtgadei.

Savāktās fotogrāfijas ieplānots digitalizēt, izdrukāt un izveidot ceļojošo fotoizstādi, kura tiks eksponēta Ludzas, Ciblas un Zilupes novadu bibliotēkās. Digitalizētās fotogrāfijas paredzēts iekļaut Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas Letonica projekta “Zudusī Latvija” portālā.

Laika gaitā Briģu pagasta kultūrainava ir ievērojami izmainījusies. Līdz mūsdienām nav saglabājušies daudzi objekti, bet tie ir iemūžināti iedzīvotāju ģimenes albūmos, kuriem ir kultūrvēsturiskā vērtība. Projekta gaitā tiks intervēti pagasta ciemu un sādžu iedzīvotāji, kā arī tiks atlasītas vērtīgākās fotogrāfijas, kuras arī veidos vēsturisko ceļojošo fotoizstādi.

Šī gada 16. novembrī Briģu pagasta bibliotēkā notiks projekta noslēguma pasākums, kurā tiks  prezentēta ceļojošā fotoizstāde un parādītas video prezentācijas.

Foto: 1934.-1935. gg., Brigu pagasta pārvaldes darbinieki: Ļaliks J., Seļezņovs I., Borisenoks V., Klinovskis A., Bralins, Migunovs

coloring.cool