LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Sunny
19°C
 
A A A

Projekta “3L” pirmo rezultātu apkopojums – māksla, dejas, dziesmas un kino

Māksla, dejas, dziesmas un kino – šāda gaisotne šodien valdīja Ludzas novada pašvaldībā, šeit notika projekta “3L” pirmo rezultātu apkopojums jeb izstādes “Laiks laikam Ludzā “ un “Laiks luciem Ludzā” atklāšana, kā arī smilšu animācijas filmas “Pikk pikk jutus jeb garš garš stāsts” pirmizrāde. 
 
Tas bija izklaidējošs un reizē izglītojošs pasākums, ar dažādām aktivitātēm, kur tika iesaistīti arī klātesošie. Tika demonstrēta smilšu animācijas filma, kas ir 20-25 projekta dalībnieku kopdarbs, kurai pamatā ir folkloras kopas “Ilža” iedziedāta Ludzas igauņu šūpuļdziesma. Multfilma ir tapusi animācijas meistaru Daces un Silvas Liepas, smilšu zīmējumu mākslinieces Dainas Manuško un kustību speciālistes Katrīnas Albužes vadībā jūnija izglītojošajās nodarbībās.  Ar muzikālu priekšnesumu priecēja folkloras kopa “Ilža”, kam Ludzas Igauņu tematika ir īpaši tuva, šopavasar viņi ierakstījuši un izdevuši kompaktdisku, kurā iekļautas dziesmas zudušajā lucu jeb Ludzas igauņu valodā. Pasākuma turpinājumā savu un horeogrāfes Arinas Bubovičas kopdarbu demonstrēja projekta dalībnieki. Pasākuma izskaņā ar uzrunu sveica Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Aivars Meikšāns.
 
Jau iepriekš ziņojām, ka JSLMS sadarbībā ar biedrību “Teātris azotē” atsāka savu darbu pēc vasaras brīvdienām ar izglītojošo vasaras nodarbību ciklu bērniem “Laiks laikam Ludzā” un “Laiks luciem Ludzā” jeb “3L”.  Tiek turpināts darbs pie jau jūnijā iesāktās tematikas –  laiks un luci jeb Ludzas igauņi.
 
Visas nedēļas garumā, projekta ietvaros, norisinājās dažādas radošās darbnīcas “Time art” JSLMS pedagogu vadībā un “Time Motion” kopā ar kustību un deju pedagoģi Katrīnu Albuži un horeogrāfi Arinu Buboviču. Projekta dalībnieki darbojās radošajās darbnīcā, kur “ietrenēja” roku akvareļtehnikā, darbojās grafiskās darbnīcas ar oforta spiedi, veidoja interesantus plakātus “Plakātu darbnīcā” , tostarp piedalījās daudzās citās aktivitātes. Viena nodarbība ilga ap 90 minūtēm. Šo radošo darbnīcu rezultāti nu būs skatāmi Ludzas novada pašvaldības katrā no četriem stāviem. Aicinām ikkatru interesantu ienākt un apskatīt, kas to lai zin , varbūt arī iemācīties ko jaunu “lucu” jeb Ludzas igauņu valodā. 
 
Projektu atbalsta Kultūrkapitāla fonds, Eiropas sociālais fonds un Ludzas novada pašvaldība.
 

Aicinām arī Jūs ielūkoties kā gāja izstāžu “Laiks laikam Ludzā “ un “Laiks luciem Ludzā” un smilšu animācijas filmas “Pikk pikk jutus jeb garš garš stāsts” atklāšanas pasākuma  FOTO galerijā

 

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska
coloring.cool