LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 17. jūnijs
Artis, Artūrs
Ludza
Mostly sunny
11°C
 
A A A

Polockas izglītības iestāžu darbinieku pieredzes apmaiņas vizīte Ludzā

No 17. līdz 19. oktobrim Ludzā viesojās Polockas vadošo izglītības iestāžu speciālisti- izglītības pārvaldes, pirmsskolas izglītības iestāžu, vispārējās un interešu izglītības darbinieki. 

Pieredzes apmaiņas vizītes laikā Polockas izglītības iestāžu darbinieki iepazinās ar Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra darbību, viesojās Ludzas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa”, Ludzas pilsētas ģimnāzijā, Ludzas 2. vidusskolas sporta hallē un Ludzas novada pašvaldībā, kur delegācija tikās ar Ludzas novada pašvaldības vadību un Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes speciālistiem, ar aktualitātēm izglītības jomā mūsu novadā, viesus iepazīstināja Domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Jevgenija Kušča un Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sarmīte Gutāne. 

Pilsētas viesi viesojās arī citās Latgales vietās, kā piemēram, Rēzeknē, kur iepazinās ar Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” darbības virzieniem, devās ekskursijā uz “Goru”. Radošu sveicienu delegācijai no Polockas sarūpēja Ludzas novada BJC interešu izglītības pulciņu dalībnieki un Isnaudas TN folkloras kopa “Isnauda”. 

Ludzas un Polockas sadraudzību ir veicinājis 2016.gadā Ludzas novada pašvaldības noslēgtais sadarbības līgumu ar Polockas rajona izpildkomiteju, kura ietvaros paredzēta sadarbība tūrisma, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas, pašvaldību darba, medicīnas, izglītības, kultūras, vides aizsardzības un uzņēmējdarbības un sporta jomās. Parakstītais līgums abām pašvaldībām ļauj radoši sadarboties īstenojot kopīgus projektus un organizējot dažādus pasākumus. Augusta beigās Ludzas novada izglītības iestāžu pedagogi un bērni apmeklēja “Franciska Skorinas dienas 2019” pasākumus Ludzas sadraudzības pilsētā Polockā, šī bija Polockas atbildes vizīte. 

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

 

coloring.cool