LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Rain
19°C
 
A A A

Polijā avarējis autobuss ar mūsu novadnieku delegāciju

15. oktobrī četru novadu – Ludzas, Kārsavas, Zilupes, Ciblas – delegācija 12 cilvēku sastāvā devās uz sadraudzības pilsētu Bodenteihu Vācijā, lai atjaunotu sadarbības līgumu ar jaunizveidoto Aue novadu.

Šodien, 16. oktobrī, aptuveni pulksten piecos no rīta autobuss, kurā bija mūsu delegācija, avarēja Polijā, Varšavas tuvumā. Apledojuma dēļ autobuss noslīdēja no ceļa, iebrauca grāvī un apgāzās. Autobusā bija 12 pasažieri un divi šoferi. Uz slimnīcu Varšavā hospitalizēti pieci cilvēki: Tihovsku ģimene, Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka un Zilupes novada pašvaldības izpilddirektore Aina Borsuka. Cietušo veselības stāvoklis ir stabils. Smagāk cietis ir Dagnis Tihovskis. Patlaban ārsti veic arī visus nepieciešamos medicīniskos izmeklējumus. Mediķuprāt Dace Tihovska un Aina Borsuka rīt varētu tikt izrakstītas no hospitāļa.

Pārējie delegācijas pārstāvji uzturas Kališ pilsētas ugunsdzēsēju depo, kur viņiem piedāvātas naktsmītnes un ēdiens. No Ludzas novada pašvaldības delegācijai pakaļ ir nosūtīts autobuss, situācijas risināšanā ir iesaistījusies arī Latvijas vēstniecība Polijā.

Rīt, 17. oktobrī, gaidām mūsu novadniekus atgriežamies mājās. Polijā uzkavēsies Dace Tihovska, jo viņa apņēmusies palikt kopā ar bērniem. Pagaidām nav precīzi zināms, vai rīt atgriezīsies Ināra Silicka.

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool