LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands
Ludza
Intermittent clouds
3°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

VP logoLaika posmā no šī gada 3. līdz 10.martam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Zilupes un Ciblas novadu teritorijas, tika reģistrēti 82 notikumi: 6 zādzības, 9 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 10 huligānisma gadījumi un 8 ģimenes konflikti. Uzsākti 7 kriminālprocesi. Sastādīti 28 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 5 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 78 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēts, ka 3 velosipēdisti brauca ar riteņiem, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē. Reģistrēti 5 ceļu satiksmes negadījumi, cietušo un bojā gājušo nav.

***

3.martā Ludzā, Latgales ielā kāds vīrietis, kārtojot piemājas šķūni, atrada 7 medību bises patronas.

Tajā pašā dienā Ludzas novada Pildas pagastā kāds vīrietis, kārtojot vectēva māju, atrada vienstobra medību bisi.

Abos gadījumos vīrieši paziņoja policijai un labprātīgi izdeva atrastas mantas.

Policija atgādina, ka personu, kas labprātīgi nodevusi bez attiecīgās atļaujas izgatavotu, iegādātu, nēsātu vai glabātu ieroci, munīciju, sprāgstošu vielu vai speciālo līdzekli, atbrīvo no kriminālatbildības.

***

5.martā Ludzas novada Nirzas pagastā kratīšanas laikā kādā vīrieša mājās tika atrasta un izņemta nelikumīgi glabāta vienstobra medību bise. Uzsākts kriminālprocess. Šī persona tiks saukta pie kriminālatbildības.

***

5.martā policijā saņemts paziņojums, ka Ludzas novada Pildas pagastā no piemājas garāžas nozagts motorolleris „QINGQI”, sarkanā- baltā krāsā, valsts reģistrācijas numura zīme R558. Materiālā zaudējuma apmērs- 470 EUR. Uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka motorollers nozagts laika posmā no š.g. 2.marta līdz notikušā konstatēšanas brīdim. Nozagtais transportlīdzeklis un vainīgā persona tiek meklēti.

***

Policija turpina aktivitātes cīņā ar „točkām”

5.martā ap plkst. 21:00 Ludzā, Kr.Barona ielā, veicot sankcionētu kratīšanu, kādā dzīvoklī tika atrasti un izņemti 8000 cigaretes bez Latvijas valsts akcīzes marķējuma. Jāpiebilst, ka šī persona jau bija nonākusi policijas redzeslokā par līdzīgo pārkāpumu un saukta pie likumā paredzētās atbildības. Kratīšanas laikā šī persona nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām. Notiek izmeklēšana.

***

7.martā Ludzas novada Brigu pagastā, veicot sankcionētu kratīšanu kādā mājā, policijas darbinieki atrada un izņēma 60 000 cigaretes ar valsts akcīzes marķējuma. Uzsākts kriminālprocess.

***

7.martā policijā saņemts iesniegums par to, ka Kārsavas novada Mežvidu pagastā no kādas mājas nozagts motorzāģis „SHTILL” 300 EUR vērtībā. Operatīvās meklēšanas pasākumu rezultātā noskaidrots, ka ar minēto zādzību saistīts kāds 1987.gadā dzimušais vīrietis. Nozagtais motorzāģis atgriezts īpašniekam. Jāpiebilst, ka šīs vīrietis agrāk vairākkārt tiesāts par līdzīgu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

***

7.martā Ludzas novada Istras pagastā kāda meža izstrādes vietā nozagti 75 litri dīzeļdegvielas un 25 litri eļļas. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

 

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool