LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 18. aprīlis
Laura, Jadviga
Ludza
Partly sunny
13°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

VP logoLaika posmā no šī gada 24.februāra līdz 3.martam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Zilupes un Ciblas novadu teritorijas, tika reģistrēti 81 notikums: 10 zādzības ( tai skaitā 3 – no mājas vai dzīvokļa, 4 – no transportlīdzekļiem), 4 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 17 huligānisma gadījumi un 5 ģimenes konflikti. Konstatēta patvaļīga meža cirte Ciblas novada Zvirgzdenes pagastā. Uzsākti 20 kriminālprocesi. Sastādīti 29 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 4 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 56 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēts, ka 4 gadījumos vadītāji atradās pie stūre alkohola reibumā, tostarp 1 vieglas automašīnas vadītājs un 3 riteņbraucēji. Reģistrēti 2 ceļu satiksmes negadījumi, cietušo un bojā gājušo nav.

***

12.februārī Zilupes novadā 2 nenoskaidrotas personas piekāva kādu katoļu mācītāju un nozaga piederošās viņam mantas. Ar savām rīcībām šīs personas ir izdarījušās sevišķi smagu noziegumu – laupīšanu personu grupā. Pēc dažām dienām minētās personas izdarīja vēl vienu līdzīgo noziegumu, šoreiz tika aplaupīts kāds mācītājs Aizkraukles novadā. Pa karstām pēdām abi noziedznieki aizturēti pilsētā Rēzekne. 1982.gadā un 1989.gadā dzimušajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

***

Kā jau rakstīts kriminālhronikā, š.g. 23. Ludzas novada Isnaudas pagastā konstatēta iekļūšana kādā angārā. Garnadžu guvums – lauksaimniecības tehnikas detaļas un dažādi metāla izstrādājumi. Materiālais zaudējums – ap 200 EUR. Turpinot izmeklēšanu uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, aizdomās minētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek turēts kāds 1975.gadā dzimušais vīrietis. Izmeklēšanas gaitā arī noskaidrots, ka ar notikušo ir saistīta vēl viena persona – kāds 1971.gadā dzimušais vīrietis. Nozagtas mantas atrastas.

***

25.februārī no rīta pēc plkst.07:00 daži ludzānieši konstatēja, ka ir bojāti piederošie viņiem transportlīdzekļi: izsisti loga stikli 2 automašīnām Blaumaņa ielā un 1 – Biržas ielā. Operatīvās meklēšanas pasākumu rezultātā iespējamo iesaistīto ar notikušo personu loks noskaidrots. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka šo personu grupa arī ir saistīta ar videonovērošanas kameras bojāšanu Raiņa ielā pie kāda lielveikala. Notiek tālākā izmeklēšana.

***

28.februārī konstatēts, ka Zilupes novada Zaļesjes pagastā konstatēta patvaļīga meža cirte. Uzsākts kriminālprocess. Uz doto brīdi iespējamo iesaistīto personu loks noskaidrots. Izmeklēšana turpinās.

***

28.februārī policijā saņemts paziņojums, ka Ludzas novada Pildas pagastā no kāda traktora nolieta degviela – 200 l dīzeļdegvielas. Notiek visu notikušā apstākļu noskaidrošana.

***

1.martā ap plkst.14:15 Ludzā 1968.gadā dzimušais vīrietis, būdams stiprā alkohola reibumā, iegāja kādā viesnīcā, piedraudēja administratorei un mēģināja žņaugt sievieti. Uzsākts kriminālprocess. Vīrietis aizturēts. Tiek lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu. Šis vīrietis agrāk nebija nonācis policija redzeslokā.

 

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool