LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
12°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

VP logoLaika posmā no šī gada 10. līdz 17.februārim VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Zilupes un Ciblas novadu teritorijas, tika reģistrēti 78 notikumi: 7 zādzības, 3 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 8 huligānisma gadījumi un 6 ģimenes konflikti. Uzsākti 15 kriminālprocesi. Sastādīti 37 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 7 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 68 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēts, ka 6 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu ietekmē, tai skaitā 3 automašīnu vadītāji un 3 riteņbraucēji. Reģistrēti 6 ceļu satiksmes negadījumi, bojā gājušo un cietušo nav.

***

11. februārī Ciblas novada Pušmucovas pagastā kāds vīrietis atrada vienstobru medību bisi, par ko paziņoja un labprātīgi nodeva policijai.

14. februārī Ludzā, Latgales ielā kāds vīrietis, veicot remontdarbus šķūnī, atrada 22 medību bises patronas, par ko paziņoja policijas darbiniekiem un nodeva atrasto munīciju.

Abos gadījumos personas par labprātīgu bez speciālās atļaujas glabātā ieroča un munīcijas nodošanu atbrīvotas no kriminālatbildības.

***

Naktī uz 12. februāri ap plkst. 04:00 no rīta Zilupes novada Zaļesjes pagastā divi vīrieši, kuri atradās alkohola reibumā, iegāja kādā mājā, piekāva mājas iemītnieku, kā arī sabojāja dažas mantas. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka to ir izdarījušie 2 vietējie iedzīvotāji – 1986. gadā un 1991. gadā dzimušie vīrieši.

***

15. februārī ap plkst. 01:40 naktī policijā saņemts paziņojums par to, ka Ludzā, Kuļņeva ielā nenoskaidrota persona izsita kādas mājas loga stiklus. Operatīvi rīcību rezultātā netālu no notikuma vietas policijas darbinieki aizturēja vainīgo personu. Izrādījās, ka to izdarījis 1988.gadā dzimušais Igaunijas pilsonis. Vīrietis atradās alkohola reibumā. Uzsākts kriminālprocess.

***

15. februārī plkst.12:57 konstatēts, ka Ludzā, Parku ielā pie transformatora tika atrasts kāda vīrieša līķis ar vardarbīgās nāves pazīmēm. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros bojā gājušā personība noskaidrota – tas bija 1981.gadā dzimušais vīrietis. Operatīvās meklēšanas pasākumu rezultātā saistībā ar notikušo tika aizturētas 2 personas: kāds 1983.gadā dzimušais vietējais vīrietis un 1974. gadā dzimušais rēzeknietis. Izmeklēšanas gaitā arī noskaidrots, ka šis rēzeknietis atrodas meklēšanā par laupīšanas izdarīšanu pilsētā Rīga. Jāpiebilst, kā arī otrā aizturēta persona agrāk jau bija nonākusi policijas redzeslokā. Abi vīrieši aizturēšanas brīdī atradās alkoholisko dzērienu ietekmē. Tiek lemts jautājums par drošības līdzekļa-apcietinājuma piemērošanu. Izmeklēšana turpinās.

***

16. februārī no rīta divi ludzānieši konstatēja, ka no viņiem piederošajām automašīnām BMW nenoskaidrota persona nozaga durvju spoguļus. Viena automašīna nakts laikā atradās pie kādas mājas 18.Novembra ielā, otrais transportlīdzeklis – Skolas ielā.

 

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool