LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija
Ludza
Sunny
3°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

VP logoLaika posmā no šā gada 18. līdz 25.augustam VP LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 67 paziņojumi par dažādiem notikumiem: 8 zādzībām, 7 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 6 ģimenes konfliktiem, 11 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 10 kriminālprocesi. Sastādīti 24 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 2 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 61 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu. Konstatēti 3 gadījumi, kad vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā, to starp 1 automašīnas vadītājs, 1 mopēdists un 1 riteņbraucējs. Reģistrēti 5 ceļu satiksmes negadījumi, cietušo un bojā gājušo nav.

***

19. augustā Zilupes novada Zaļesjes pagastā konstatēts, ka no kādas piemājas teritorijas pazuda 2 metāliskās troses un to apskavas. Notiek apstākļu noskaidrošana.

 

Cīņa ar „točkām” turpinās…

21. augustā Kārsavā, veicot sankcionētu kratīšanu kādā mājā, tika atrasti un izņemti 2200 cigaretes un 9 pudeles alkoholisko dzērienu. Visa izņemta prece bez Latvijas akcīzes marķējuma.

***

22. augustā ap plkst. 21:25 Kārsavā, Telegrāfa ielā policijas darbinieki apturēja automašīnu Honda, kuru vadīja 1986. gadā dzimušais vīrietis. Pārbaudes laikā transportlīdzekļa vadītāja personīgajās mantās tika atrasti 3 folija iesaiņojumi ar tumšās krāsas augu valsts izcelsmes masu līdzīgu narkotiskām vielām. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta – par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu. Iespējamais sods par minētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanu – brīvības atņemšana uz laiku līdz 3 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar policijas kontroli uz laiku līdz 3 gadiem.

Kā arī autovadītājs tika nogādāts medicīnas iestādē narkotisko, psihotropo vai citu apreibinošo vielu lietošanas fakta konstatēšanai. Veikta ekspertīze. Šī persona agrāk jau bija nonākusi policijas redzeslokā, tai skaitā par līdzīgo likuma pārkāpumu.

Notiek tālākā izmeklēšana.

***

24. augustā ap plkst. 20:00 Ludzā 1976. gadā dzimušais vīrietis, pielietojot fizisku spēku pret 1995. gadā dzimušo vīrieti, aizveda viņu uz sev piederošo garāžu, kur piekāva šo jauno vīrieti un kādu laiku ar spēku noturēja viņu tur. Uzbrucējs arī atņēma dažas mantas, tai skaitā personu apliecinošu dokumentu un 2 mobilus telefonus. Uzbrucējs aizturēts. Uzsākts kriminālprocess par personas nolaupīšanu. Iespējamais sods par šo smagu noziegumu – brīvības atņemšana uz laiku līdz 5 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz 3 gadiem vai bez tās. Cietušais ir iepriekš strādājis nolaupītājam piederošajā uzņēmumā. Izmeklēšana turpinās.

 

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool