LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 21. aprīlis
Marģers, Anastasija
Ludza
Showers
11°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

VP logoLaika posmā no šī gada 7. līdz 14. aprīlim VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas,  Kārsavas, Zilupes un Ciblas novadu teritorijas, tika reģistrēti 73 notikumi: 6 zādzības  tai skaitā 2 – no mājas vai dzīvokļa, 1 – no automašīnas), 5 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 10 huligānisma gadījumi un 6 ģimenes konflikti. Konstatēta patvaļīga meža cirte Ludzas novada Briģu pagastā. Š.g. 11. aprīlī konstatēts , ka Ludzas novada Nirzas pagastā nozagti alumīnija elektrovadi.  Uzsākti 14 kriminālprocesi. Sastādīti 41  administratīvā pārkāpuma protokols, tai skaitā 4 nelikumīgās   alkoholisko dzērienu  un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 55  Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēts, ka 4 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, 2 autovadītāji, vienam no viņiem nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, uzsākts kriminālprocess, kā arī 2 riteņbraucēji.  Reģistrēti 6 ceļu satiksmes negadījumi, vienā avārijā cieta 2 personas,  bojā gājušo nav.

***

Naktī uz 9.aprīli ap plkst.01:15 Kārsavas novada Malnavas pagastā automašīna Opel Omega bojājot piemājas  zaļo zonu, iebrauca kādas mājas sienā. Automašīna tika pamesta netālu no notikušā. Vadītājs notikuma vietu atstāja, neziņojot policijai. Policijas darbinieki noskaidroja, ka minēto automašīnu vadīja kāds 1992.gadā dzimušais vīrietis. Šis vadītājs tika saukts pie administratīvās atbildības.

***

10.aprīlī policijā saņemts paziņojums par to, ka Ludzā, Tālavijas ielā no kādas mājas nozagts trimeris „Bosch” un slīpmašīna. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, vainīga personība noskaidrota- to ir izdarījis 1989.gadā dzimušais vīrietis. Nozagtas mantas atrastas. Jāpiebilst, ka šis vīrietis agrāk  jau bija nonācis policijas redzeslokā.

***

10.aprīlī ap plkst.11:35 Zilupes novada Zaļesjes pagastā kāds vīrietis savas saimniecības teritorijā, veicot zemes rakšanas darbus, atrada kara laika lādiņu. Paziņots NBS Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieriem.

***

12.aprīlī plkst.14:52 Ciblas novada Blontu pagastā kāda 1987.gadā dzimusī sieviete, vadot automašīnu VW Passat, netika galā ar transportlīdzekļa vadību, kā rezultātā automašīna nobrauca no ceļa braucamās daļas. Avārijas rezultātā dažus miesas bojājumus guva 2 pasažieri, kuri tika nogādāti medicīnas iestādē. Noskaidrots, ka vadītāja nav lietojusi alkoholiskos dzērienus.

***

13.aprīlī ap plkst.10:50 Ludzas novada Istras pagastā pie mājas esošajā akā tika atrasts 1954.gadā dzimuša šī mājas saimnieka līķis. Vīrietis jau dažus gadu ir dzīvojis viens. Iespējams, ka nelaime ir notikusi laika posmā no š.g. 11.aprīļa līdz notikušā konstatēšanas brīdim.

***

Naktī uz 13.aprīli ap plkst.04:00 Ludzā, Baznīcas ielā pēc kopīgas alkohola lietošanas ar nepazīstamām personām kādam vīrietim pazuda mobilais tālrunis Nokia N8. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

***

Policijas paziņojums

No š.g. 14. līdz 20.aprīlim Latvijā starptautiskā reida ietvaros, tiks veikti satiksmes uzraudzības pasākumi. Šoreiz pastiprināta uzmanība tiks pievērsta atļautā braukšanas ātruma kontrolei.

Tuvojoties Lieldienām, pirmssvētku steigā  nav jāizmirst par  drošības jautājumiem. Lai nodrošinātu kartību, svētku dienās policija strādās pastiprināta režīmā, lai nodrošinātu sabiedrisku kārtību un drošību.

Policija vēlreiz aicina visus autovadītājus būt apdomīgiem, nesēsties pie automašīnas stūres alkohola vai cita apreibinošās vielas ietekmē, ievērot visus ātruma ierobežojumus, kā arī citus ceļu satiksmes noteikumus. Lai nenonāktu konfliktā ar likumu un izvairītos no nepatīkamiem brīžiem, policija lūdz iedzīvotājus rīkoties sapratīgi un piesardzīgi!

Policija novēl visiem priecīgus un drošus svētkus!

 

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool