LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Rain
22°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

VP logoLaika posmā no šī gada 31. marta līdz 7. aprīlim VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Zilupes, Kārsavas un Ciblas novadu teritorijas, tika reģistrēti 110 notikumi: 20 zādzības (tai skaitā 5 – no mājas vai dzīvokļa, 2 – no automašīnas, pazuda 2 riteni), 5 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 9 huligānisma gadījumi un 5 ģimenes konflikti. Uzsākts 21 kriminālprocess. Sastādīti 23 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 3 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 47 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēts, ka 2 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, to starp 1autobusa vadītājs un 1 mopēdists. Reģistrēti 4 ceļu satiksmes negadījumi, cieta 1 persona, bojā gājušo nav.

***

Pagājušā nedēļā policijas darbinieki atklāja personu grupu, kura nodarbojās ar metālizstrādājumu zādzībām. Šajā grupā tika iesaistītas 5 personas: 1989. gadā, 1990. gadā, 1991. gadā un 1995. gadā dzimušie vīrieši. Šobrīd izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka šo personu grupa izdarīja 3 dažādu metālizstrādājumu zādzības Ciblas novada Zvirgzdenes pagastā, kā arī konstatēts, ka šie garnadži saistīti ar vēl 2 metāla zādzībām Rēzeknes novadā. Izmeklēšana turpinās.

***

31. martā policijā saņemts paziņojums par to, ka Ludzas nov. Pildas pag. c. Pilda tika bojāti stadiona skrējceļinu un futbola laukuma segumi. Noskaidrojot notikušā apstākļus, konstatēts, ka to ir izdarījis kāds 1988. gadā dzimušais vīrietis, kurš bija vizinājis ar automašīnu pa stadionu.

***

31. martā Ludzas nov. Cirmas pag. sociālā mājā kādam vīrietim pazuda mobilais telefons „Samsung”. Vainīgā persona noskaidrota – 1977. gadā dzimušais vīrietis. Telefons atrasts un atgriezts īpašniekam.

***

Laika posmā no 30. marta plkst.15:00 līdz nākamās dienas plkst. 07:00 no rīta Ludzā, Raiņa ielā no kādas daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpas nozagti 2 riteņi, kuri bija atstāti bez uzraudzības. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

***

1. aprīlī Kārsavā, Upes ielā no kādas mājas pagalma nozagta alumīnija ķerra. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, vainīgā personība noskaidrota – ar notikušo saistīts kāds 1981. gadā dzimušais vīrietis. Nozagta manta atrasta.

***

3. aprīlī no rīta konstatēts, ka laika posmā no š. g. 20. marta līdz notikušā konstatēšanas brīdim Ludzas nov. Cirmas pag. saimnieces prombūtnes laikā no mājas izdarīta mantas zādzība. Uzlaužot durvis, pagaidām nenoskaidrotas personas iekļuva iekšā un nozaga ledusskapi pelēkā krāsā. Vainīgas personas un nozagta manta tiek meklētas.

***

4. aprīlī ap plkst. 19:50 Ciblas nov. Pušmucovas pag. c. Pušmucova 1994. gadā dzimušais vīrietis, vadot motociklu, netika galā ar transportlīdzekļa vadību. Kā rezultātā, motocikls apgāzās. Motocikla pasažieris ar dažām traumām nogādāts medicīnas iestādē.

***

Naktī no piektdienas uz sestdienu ap plkst.03:20 Ludzā, Latgales ielā kādā izklaides vietā iegāja vīrietis, kurš atradās stiprā alkohola reibumā un kuram rokā bija pistole. Viņš vicināja ar to apmeklētāju klātbūtnē, pēc tam paklupa un nokrita. Tika izsaukti apsardzes firmas darbinieki un policija. Pārkāpējs- 1975.gadā dzimušais vīrietis tika aizturēts, pistole izņemta. Izrādījās, ka ierocis bija gāzes pistole, kura bija pielādēta. Ņemot vērā to, ka šis vīrietis atradās neadekvātā stāvoklī, viņu nogādāja medicīnas iestādē, vēlāk viņš tika nogādāts savā dzīvesvietā Ludzā.

Tomēr pārkāpējs nav nomierinājies un pēc kāda laika, ap plkst.08:40 viņš izgāja no savas dzīvesvietas un huligānisko motīvu dēļ kāpņutelpā izšāva no karabīnes grīdā, pēc kā aizgāja uz pilsētu. Operatīvi rīkojoties Kriminālpolicijas darbinieki noskaidroja šī vīrieša atrašanas vietu. Izrādījās, ka vīrietis paslēpās kāda veikala noliktavā. Sadarbībā ar Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes specvienības darbiniekiem, šis vīrietis tika aizturēts. Aizturēšanas brīdī vīrietis atradās stiprā apreibinošo vielu ietekmē. Izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrietis bija nelikumīgi glabājis savu ieroci. Par nelikumīgu ieroča glabāšanu un huligāniskām darbībām uzsākti kriminālprocesi. Š.g. 7.aprīlī aizdomās turētājām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Jāpiebilst, ka šīs vīrietis agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā, pagājušā gadā atbrīvojās no ieslodzījuma vietas, kur viņš izcieta sodu par slepkavības izdarīšanu . Savus jaunus noziedzīgus nodarījumus šis vīrietis izdarīja piespriesta papildsoda- policijas kontroles laikā.

 

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool