LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 12. maijs
Valija, Ina, Ināra, Inārs
Ludza
Mostly cloudy
12°C
 
A A A

Policija lūdz palīdzību atradumu īpašnieku noskaidrošanā

Laika posmā no šā gada 27.jūnija līdz 4.jūlijam  VP LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 74 paziņojumi  par dažādiem notikumiem: 7 zādzībām, tai skaitā 5 – no dzīvokļa vai mājas, 8 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 9 sadzīves konfliktiem un 12 huligānisma gadījumiem.  Uzsākti 8 kriminālprocesi, sastādīti 26 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 1 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā, tika veiktas kratīšanas 2 nelikumīgā alkohola tirdzniecības vietās Ludzas novadā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 44 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 5 vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tai skaitā  1 mopēdists un 4 riteņbraucēji. Ludzas iecirkņa apkalpojamā teritorijā  reģistrēti 2 ceļu satiksmes negadījumi, cietušo un bojā gājušo nav.

***

Jauniešu grupa nodarbojas ar zādzībām, pārsvarā zogot degvielu no garāžām

30.jūnijā konstatēts, ka Ludzas novadā Pildas pagastā c.Pilda no kāda angāra nozagta dīzeļdegviela – ap 230 litri. Kriminālprocesa ietvaros noskaidrots, ka ar minēto zādzību ir saistītas 3 personas – divi  1996.gadā dzimušie jaunieši un viens  1997.gadā dzimušais jaunietis. Visas aizdomās turētas personas ir ludzānieši. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka pusgada laikā šīs personas ir izdarījušas vēl 10 zādzības no garāžām pilsētā Ludza.

Jāpiebilst, ka šie jaunieši agrāk nav sodīti.

***

Atkal atrasta kara laika munīcija

2.jūlijā no rīta saņemts paziņojums par to, ka Kārsavā, Vienības ielā kādas mājas pagalmā , rokot aku, tika atrasts nesprādzis kara lielgabala lādiņš.

Tajā pat dienā pēc stundas saņemts vēl viens paziņojums par līdzīgo atradumu. Šoreiz Kārsavas novadā Goliševas pagastā robežsardzes darbinieki, patrulējot pierobežas zonā mežā blakus ceļam atrada kasti ar kara laika patronām.

Abos gadījumos paziņots NBS nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieriem.

***

Zilupē no mājas nozog datoru

Laika posmā no 2. līdz 3.jūlija vakaram Zilupē saimnieku prombūtnes laikā no kādas mājas izdarīta mantu zādzība: garnadzi nozaga datoru un Wi-Fi ruteri. Nodarīta materiāla zaudējuma apmērs- ap 400 euro. Uzsākts kriminālprocess. Operatīvās meklēšanas pasākumu rezultātā vainīgo personu loks noskaidrots. Šo zādzību izdarīja kāds 1995.gadā dzimušais vīrietis un 2 pusaudži. Mantas atgrieztas.

***

POLICIJAS SLUDINĀJUMS

Š.g. 4.jūlijā no vērīgiem Ludzas iedzīvotājiem tika saņemta informācija par  atrasto koka laivu Ludzas Lielajā ezerā, kas bija iedzīta meldrājos.laiva   

gumijas laivaŠ.g. 5.jūlijā policijas iecirknī tika saņemta informācija no kāda zvejnieka par to, ka tajā pašā ezerā tika atrasta  gumijas laiva bez laivinieka. Pēc apskates laivā tika atrastas zemūdens peldēšanas brilles ar elpošanas cauruli, kā arī divi alumīnija airi. Laivas nosaukums –  SEAHAWK 4, tā ir zaļā krāsā ar dzeltenām strīpām abās malās.

Policija lūdz iedzīvotājus sniegt palīdzību šo atradumu īpašnieku noskaidrošanā, zvanot pa tālr.: 27894784 vai personīgi griezties policijas iestādē.

 

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

Valsts policijas

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool