LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Mostly cloudy with thundershowers
14°C
 
A A A

Policija informē

Laika posmā no šā gada 2. līdz 9.maijam VP LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 74 paziņojumi par dažādiem notikumiem: 7 zādzībām, tai skaitā 2 – no mājas vai dzīvokļa, 5 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 12 sadzīves konfliktiem, 10 huligānisma gadījumiem. Ciblas novadā Zvirgzdenes pagastā konstatēta patvaļīga meža cirte.

Uzsākti 7 kriminālprocesi, sastādīti 27 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 52 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 2 vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tai skaitā 1 automašīnas vadītājs un 1 riteņbraucēji, abi gadījumi konstatēti pilsētā Ludzā naktī uz 8.maiju, velosipēdistam konstatētas 1,24 promiles, bet automašīnas BMW vadītājam- 3,22 promiles. Ludzas iecirkņa apkalpojamā teritorijā reģistrēti 5 ceļu satiksmes negadījumi, par laimi, šoreiz cietušo un bojā gājušo nav.

Izdemolē bišu stropus, medus nav nozagts

Laika posmā no š.g. 4.maija plkst.08:00 līdz notikušā konstatēšanas brīdim – nākamās dienas pēcpusdienai Ciblas novadā Ciblas pagastā kādas personas izdemolēja dažus bišu stropus, kuri atradās meža masīvā, kā arī nelielo dārza mājiņu, aptuveni 200 metru attālumā no stropiem, izsitot tajā visus loga stiklus. Kaut bišu stropos bija medus, garnadži to nav paņēmuši, kā arī nekas netika nozagts no dārzu mājiņas. Iespējams, ka šoreiz pārkāpēji to visu ir izdarījuši huligānisko motīvu dēļ. Pašlaik notiek pārbaude, lai noskaidrotu iespējamo vainīgo personu loku.

Kara lādiņus atrod gan mežos, gan laukos

Šogad VP LRP Ludzas iecirknī tika saņemti 3 paziņojumi par atrastiem kara lādiņiem, divi pēdējie gadījumi konstatēti maijā Kārsavas novadā- Malnavas un Goliševas pagastu teritorijās, veicot lauku darbos, bet šogad pirmais kara lādiņš tika atrasts 11.janvārī Ludzas novadā Rundēnu pagastā, kad strādnieki atrada to, veicot meža darbus. Jāpiebilst, ka pagājušā gadā Ludzas iecirkņa apkalpojamā teritorijā par līdzīgiem bīstamiem atradumiem tika saņemti 24 paziņojumi, kopā Ludzas novadā konstatēti 8 gadījumi ( Isnaudas pagastā-3, Cirmas pagastā -3 un 2 gadījumi Nirzas pagastā), Kārsavas novadā- 7 ( Malnavas pagastā- 3, Mežvidu pagastā-3 un Goliševas pagastā -1), Ciblas novadā – 6 ( Ciblas pagastā- 6, Pušmucovas pagastā-1) un Zilupes novadā – 3 ( Zaļesjes pagastā-2, Pasienes pagastā-1).

Saņemot tādu paziņojumu un ierodoties notikuma vietā, policijas darbiniekiem jānorobežo bīstama zona, nepieciešamības gadījumos- jāieinformē vietējie iedzīvotāji un jāpaziņo NBS Nesprāgušās munīcijas rotas sapieriem, kuri veiks tālāks darbības kara lādiņa neitralizēšanai.

Picture1

 

 

 

 

 

 

 

Foto no arhīva

Zagļi apciemo dārzu mājiņas

Uzsākoties pavasara- vasaras sezonai, policijā saņem paziņojumus par konstatētiem mantu zādzībām no dārzu mājiņām. Arī šogad policijā jau griezās daži iedzīvotāji, kuri, atbraucot savā īpašumā, konstatēja, ka māju jau paspēja apciemot zagļi. Viena no tādām zādzībām konstatēta Ciblas novadā Zvirgzdenes pagastā, kad no dārzu mājiņas kāds garnadzis paņēmis portatīvo datoru. Š.g.2.maijā policijā saņemts paziņojums ka Ludzā, dārzu mājiņu kooperatīvā no kādas mājas nozagtas vērtīgas mantas. Uzsākts kriminālprocess. Nozagtas mantas un vainīgas personas tiek meklētas.

Policija atgādina, ka iedzīvotājiem jārūpējas par sava īpašuma drošību. Jāatceras, ka zagļi iekāro ne tikai dārgus īpašumus, bet ja viņiem būs iespēja, tiks aplaupīta arī šķietami necila lauku māja vai dārzu mājiņa. Lai pasargātu sevi no liekiem pārdzīvojumiem un nepatīkamiem brīžiem, policija, iespēju robežās, lūdz neatstāt vērtīgas mantas īpašumā, ja Jūs būsiet prombūtnē, kā arī aprīkot savu īpašumu ar signalizāciju.

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

Valsts policijas

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool