LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
31°C
 
A A A

POLICIJA INFORMĒ

Laika posmā no šī gada 14. līdz 21.martam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī tika reģistrēti 62 paziņojumi par dažādiem notikumiem: 5 zādzībām, 6 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 3 sadzīves konfliktiem, 14 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 7 kriminālprocesi, sastādīti 36 administratīvā pārkāpuma protokoli, tostarp 5 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā. Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 56 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 4 vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tai skaitā 3 automašīnu vadītāji un 1 riteņbraucējs, reģistrēti 3 ceļu satiksmes negadījumi, cietušo un bojā gājušo nav.

***

16.martā, trešdien, ap plkst.13:20 Ludzā, Tālavijas ielā pretī mājai Nr.82 pagaidām nenoskaidrots autovadītājs, braucot ar transportlīdzekli, iebrauca elektrības stabā. Kā rezultātā, stabs nolūza. Autovadītājs, rupji pārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumu prasības, no notikuma vietas aizbrauca, neziņojot policijai. Policija lūdz visas personas, kurām ir informācija par notikušo, ziņot pa tālr: 110 vai 27894784. Anonimitāte garantēta! Iepriekš pateicamies par atsaucību!

***

17.martā ap plkst.14:50 policijā saņemts paziņojums par to, ka Kārsavas novadā Malnavas pagastā uz ceļa Malnava-Kārsava kāds autovadītājs, braucot ar automašīnu Mazda, pārkāpj Ceļu satiksmes noteikumus. Veicot meklēšanas pasākumus, Kārsavā, Vienības ielā policijas darbinieki apturēja iespējamo aizdomīgo transportlīdzekli. Izrādījās, ka pie stūres atrodas 1995.gadā dzimušais jauns vīrietis. Automašīnai bija uzstādīta cita transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīme. Konstatēts, ka vadītājs atradās alkoholisko dzērienu ietekmē- 3,71 promile. Kā arī noskaidrots, ka šis vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, uzsākts kriminālprocess.

***

Naktī no 18. uz 19.martu īsi pēc pusnakts Ciblas novadā Līdumnieku pagastā kādā mājā kopīgās alkohola lietošanas laikā starp 2 paziņam izcēlās konflikts, kura rezultātā 1973.gadā dzimušais vīrietis nodarīja miesas bojājumus 1970.gadā dzimušajam vīrietim. Cietušais ar galvas traumu nogādāts medicīnas iestādē.

***

Aplaupa sirmgalvi Zilupes novadā

18.martā ap plkst.21:00 Zilupes novadā Zaļesjes pagastā kādas 1937.gadā dzimušās sievietes mājā ienāca 2 vīrieši. Pielietojot vardarbību, viens no vīriešiem vairākas reizes iesita sievietei un iedūra ar nazi mugurā. Pēc tam laupītāji pārmeklēja māju un nozaga pārtiku, degvīnu un citas mantas. Jāpiebilst, ka uzbrucēji izmantoja maskas. Nākamajā dienā no rīta piekauto sievieti atrada kaimiņš, kurš izsauca policiju. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, tajā pat dienā policijas darbinieki aizturēja iespējamās vainīgās personas. Izradījās, ka tie ir 1974.gadā un 1982.gadā dzimušie vietējie vīrieši. Abas personas agrāk bija nonākušas policijas redzeslokā. Pie aizturētām personām atrasti lietiskie pierādījumi. Abi vīrieši atradās alkohola reibumā, vecākam konstatēts ap 5 promilēm. Š.g. 21.martā 1974.gadā dzimušajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis- apcietinājums. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176.panta otrās daļas- laupīšana grupā, iespējamais sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz 8 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz 3 gadiem.

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore

Tālr.:65703807, 26540044

coloring.cool