LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
17°C
 
A A A

POLICIJA INFORMĒ

Laika posmā no šī gada 7. līdz 14. martam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī tika reģistrēti 73 paziņojumi par dažādiem notikumiem: 10 zādzībām, 5 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 6 sadzīves konfliktiem, 17 huligānisma gadījumiem. Konstatētas nelikumīgas meža cirtes Zilupes novadā Pasienes pagastā un Ludzas novadā Isnaudas pagastā. Uzsākti 14 kriminālprocesi, sastādīti 37 administratīvā pārkāpuma protokoli, tostarp 2 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā. Konstatēta viena „točka” Zilupes novadā Zaļesjes pagastā, izņemta 31 cigarešu paciņa (620 cigaretes) un 69 pudeles degvīna, visa prece ir ar Krievijas Federācijas akcīzes marķējumu.
Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 78 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 4 vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tai skaitā 3 automašīnu vadītāji un 1 mopēdists. reģistrēti 3 ceļu satiksmes negadījumi, cieta 1 gājēja, bojā gājušo nav.
***
8. martā Ludzā, Latgales ielā, no kāda lielveikala izdarīta kārtēja preču zādzība. Šoreiz garnadzis ir 1949. gadā dzimis vīrietis, kas nozaga degvīna pudeli. Prece atgriezta veikalam.
***
10. martā ap plkst.16:50 Ludzā, Latgales ielā, automašīna Mercedes Benz uz gājēju pārejas notrieca 1966. gadā dzimušu sievieti, kuru ar galvas traumu nogādāta medicīnas iestādē. Konstatēts, ka transportlīdzekļa vadītāja – 1989. gadā dzimusi sieviete nav lietojusi alkoholu. Uzsākts kriminālprocess.
***
Š. g. februāra beigās Ludzā kāda persona mēģināja nozagt automašīnas VW un Mazda. Vienā gadījumā noziedzniekam to izdevās izdarīt, viņš nozaga kādu automašīnu VW. Operatīvo meklēšanas pasākumu rezultātā noskaidrots, ka ar minēto noziegumu saistīts kāds 1998. gadā dzimis jaunietis no Ciblas novada. Šī persona jau agrāk bija nonākusi policijas redzeslokā gan par transportlīdzekļu zādzībām, gan par citu zādzību izdarīšanām.
Jāpiebilst, ka naktī no 19. uz 20. februāri Ludzā, Liepājas ielā, tas pats jaunietis mēģināja nozagt vēl vienu automašīnu VW.
***
9. marta rītā policijā saņemts paziņojums par to, ka Zilupē, Liepu ielā, nozagta automašīna Audi 80. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot un aizturēt vainīgo personu – kādu nepilngadīgu pusaudzi. Automašīna tika atrasta pamesta Zilupes novadā, Zaļesjes pagastā. Bez tam izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka šis jaunietis ir saistīts ar vēl vienas automašīnas zādzību, kuru viņš bija izdarījis Zilupē pagājušā gadā. Toreiz nozagtā automašīna Mercedes Benz tika atrasta pamesta Rēzeknē.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska, VP LRP Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool