LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Piektdiena, 2021. gada 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis
Ludza
Showers
12°C
 
A A A

POLICIJA INFORMĒ

indexLaika posmā no šī gada 5. līdz 12.maijam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī tika reģistrēti 79 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 8 zādzības, 7 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 6   huligānisma gadījumi un 6 ģimenes konflikti. Konstatēta patvaļīga meža cirtē Ludzas novada Pildas pagastā valsts mežā, uzsākts kriminālprocess, vainīgās personas noskaidrotas. Uzsākti 4 kriminālprocesi. Sastādīts 31  administratīvā pārkāpuma protokols, tai skaitā 6 nelikumīgās   alkoholisko dzērienu  un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 60  Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēts, ka 7 gadījumos  vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tai skaitā 1 automašīnas vadītājs un 6 riteņbraucēji.  Reģistrēti 3 ceļu satiksmes negadījumi, divi no tiem ar cietušajiem, bojā gājušo nav.

***

5.maijā Kārsavas novada Malnavas pagastā tika atrasti  divi Otrā pasaules kara lādiņi. Paziņots NBS Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieriem.

***

6.maijā policijā saņemts paziņojums par to, ka Ludzas novada Isnaudas pagastā kādā atpūtas bāzē izdarīta mantu zādzība. Noskaidrots, ka zādzība notikusi laika posmā no 26.aprīļa līdz 3.maijam. Garnadži, uzlaužot durvis, nozaga vairākas mantas, tai skaitā sadzīves tehniku, mēbeles. Materiāla zaudējuma apmērs noskaidrojas. Vainīgās personas un nozagtas mantas tiek meklētas.

***

7.maijā ap plkst.16:20 Ludzā, Latgales ielā tika nozagts  bērnu ritenis, kas bija atstāts bez uzraudzības stāvlaukumā pie kāda lielveikala. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, policijas darbinieki atrada nozagto riteni un noskaidroja vainīgo personu.

***

8.maijā policijā reģistrēts paziņojums par to, ka Kārsavas novada Malnavas pagastā no kādas pašvaldībai piederošās ēkas pazuda valsts karogs. Notiek apstākļu noskaidrošana.

***

8.maijā policijai tiek ziņots par to, ka  Kārsavā, Vienības ielā jauno satiksmes dalībnieku šķēršļu trases laukumā pazuda informatīvā plāksne, kas atradās uz laukuma nožogojuma vārtiem, kā arī konstatēts, ka dažās vietās sabojāts žogs. Uzsākta administratīvā lietvedība. Vainīgo personu loks noskaidrojas.

Policija lūdz iedzīvotājus , kuru rīcībā ir jebkāda  informācija, kas varētu sekmēt šī pārkāpuma atklāšanu, zvanīt pa tālr.:110 vai 27894784 (jebkurā diennakts laikā).

***

8.maijā policijā griezās kāds vīrietis, kurš konstatēja, ka  Ciblas novada Ciblas pagasts c.Felicianova viņa dzīvoklī izsists loga stikls un nozagtas dažas mantas: spēļu ierīce „Sony PlayStation 2”, DVD pleijeris, apģērbi.

Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

***

9.maijā konstatēts, ka  Ludzas novada Rundēnu pagastā brīvi piekļūstot  no kādas malkas krautuves nozagta malka- ap 20 m3. Nodarīta materiāla zaudējuma apmērs tiek noskaidrots.  Notiek izmeklēšana.

***

Turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā par to, ka š.g. 22.aprīlī ap plkst.14:30 Ludzā, Kr.Barona ielā kādā skaistumkopšanas salonā nozagts telefons, policijas darbinieki noskaidroja saistītā ar minēto personību. Izrādījās, ka ar šo zādzību saistīts kāds 1992.gadā dzimušais ludzānietis. Vīrietis tika izsludināts meklēšanā.  Pagājušā nedēļā, piektdien, šis vīrietis tika aizturēts uz Latvijas – Lietuvas robežas, kad viņš mēģināja šķērsot valsts robežu. Izmeklēšana turpinās. Jāpiebilst, ka šis vīrietis agrāk ir vairākkārt tiesāts par mantiskā rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool