LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Partly sunny
11°C
 
A A A

POLICIJA INFORMĒ

Laika posmā no š.g.  3. līdz 10.augustam  VP LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 93 paziņojumi par dažādiem notikumiem: 15 zādzībām, 8 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 7 sadzīves  konfliktiem   un  14 huligānisma gadījumiem.  Uzsākti 16 kriminālprocesi. Sastādīts 31  administratīvā pārkāpuma protokols, tai skaitā 4 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.
Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 64 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēti 12 gadījumi, kad vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tostarp 3 automašīnas vadītāji, 1 mopēdists un 8 riteņbraucēji.  Reģistrēti  4  ceļu satiksmes negadījumi, 1 avārija ar smagām sekām- 1 gājis bojā un 2 cietušie.
***
4.augustā policijā saņemts paziņojums par kārtēju preču zādzību no veikala. Šoreiz konstatēts, ka pirms dažām dienām no  lielveikala Kārsavā nozagtas dažas pudeles ar alkoholisko dzērienu. Vainīgo personu loks noskaidrojas.
***
Naktī no 5. uz 6.augustu policija veica reidu Nirzas ezerā kopā ar Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālās vides pārvaldi. Reida laikā konstatēts, ka kāds vīrietis no Rīgas un 2 personas no Rēzeknes nodarbojas ar vēžu makšķerēšanu. Rīdziniekam bija izķerti 10 vēži, bet pie rēzekniešiem – 96. Par katru vēzi jāsamaksā sods – 40 euro. Kā arī viens no rēzekniešiem bija saķēris līdaku, kura nebija vēl sasniegusi nepieciešamu izmēru. Par šo pārkāpējam arī nāksies samaksāt naudas sodu – aptuveni no 30 līdz 40 euro.
Personas tiks sauktas pie administratīvās atbildības. Par makšķerēšanas noteikumu vai licencētās makšķerēšanas noteikumu pārkāpšanu izsāka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 15 līdz 350 euro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tai skaitā peldošos līdzekļus ar aprīkojumu, vai bez konfiskācijas.
Atgādinām mūsu iedzīvotājiem, ka Ludzas, Kārsavas, Zilupes  un Ciblas novadu teritorijas nav neviena ezera, kur ir atļauta vēžu ķeršana.
***
5.augustā no rīta konstatēts, ka Ludzas novadā Pildas pagastā tika uzlauzta kāda privātmāja un saimniecības ēka. Garnadža guvums – dažādas mantas un pārtikas produkti. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka ar minēto zādzību saistīts 1978.gadā dzimušais vīrietis. Izmeklēšana turpinās.
***
6.augustā ap plkst.17:15 Ludzas novadā Pureņu pagastā notika ceļu satiksmes negadījums ar smagām sekām: automašīna Audi 80 nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Avārijas rezultātā no gūtajām traumām notikuma vietā  mira 1969.gadā dzimusī sieviete. Vēl 2 personas – 1967.gadā un 1947.gadā dzimušie vīrieši  guva dažādas traumas un tika nogādāti medicīnas iestādē. Izmeklēšana turpinās, noskaidrojas, kas atradās pie stūres avārijas laikā.
-3

 

 

 

 

 

 

 

 

***

Policija turpina darbu cīņā ar  nelikumīgā alkohola apriti
Š.g. 7.augustā Ludzā operatīvo pasākumu rezultātā  Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki veica sankcionētu kratīšanu kādā privātmājā pilsētas nomalē, kur konstatēja nelikumīgu alkohola ražotni. Šajā mājā un saimniecības ēkās atrasti un izņemti ap 540 litri nelikumīga alkohola, tai skaitā 40 l  kandžas un 500 l brāgas, kā arī alkohola ražošanas iekārtas. Jāpiebilst, ka kratīšanas laikā arī atrasta un izņemta nelikumīgi glabāta munīcija – 97 dažāda kalibra patronas, par ko mājas saimnieks- 1977.gadā dzimušais vīrietis arī tiks saukts pie kriminālatbildības.
***
8.augustā konstatēts, ka Ludzas novadā Pildas pagastā notikusi iekļūšana kādā privātmājā un izdarīta mantu zādzība. Izmeklēšanā noskaidrots, ka no mājas nozagta datortehnika, gumijas laiva un ģenerators. Operatīvās meklēšanas rezultātā policijas darbinieki noskaidroja, ka ar minēto zādzību saistīts tās pats 1978.gadā dzimušais vīrietis, kurš izdarīja mantu zādzību no citas privātmājas Ludzas novadā Pildas pagastā. Nozagtas mantas atrastas.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska
VP Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore
Tālr.:65703807, 26540044

coloring.cool