LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
17°C
 
A A A

POLICIJA INFORMĒ

VP logoLaika posmā no šī gada 13. līdz 20.aprīlim VP LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 76 paziņojumi par dažādiem notikumiem: 17 zādzībām, 7 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 3 sadzīves konfliktiem un  12 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 10 kriminālprocesi. Sastādīts 31 administratīvā pārkāpuma protokols, tai skaitā 2 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un  tabakas  izstrādājumu aprites jomā.
     Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 71  Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu. Konstatēts, ka 3 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tostarp 1 automašīnas vadītāja un 2 riteņbraucēji.  Reģistrēti 6  ceļu satiksmes negadījumi, bojā gājušo nav , cietis 1 riteņbraucējs.
    
14.aprīlī ap plkst.15:00 Ludzas novadā Cirmas pagastā c.Maļinovka uz lauka atrasts nesprādzis II Pasaules kara lādiņš. Paziņots NBS nesprāgušās munīcijas rotas sapieriem.
***
Pagājušā nedēļā Kārsavas novada Malnavas pagastā Grebņeva konstatēti 2 līdzīgie gadījumi- pagaidām nenoskaidrotos apstākļos no divām  kravās automašīnām daļēji  nozagta prece. Pirmā zādzība konstatēta š.g. 16.aprīlī pēc plkst.22:00, bet otrais gadījums – 17.aprīlī ap plkst.20:00.  
***
17.aprīlī policijā saņemts apziņojums par to, ka iepriekšējā dienā ap plkst.17:00 Ciblas novadā Ciblas pagastā c.Cibla 1953.gadā dzimušais vīrietis no mājas pagalmā stāvošā riteņa bagāžnieka nozaga kādam vietējām iedzīvotājam piederošus instrumentus un pārtikas produktus.
***
17.aprīlī konstatēts, ka Kārsavas novadā Salnavas pagastā notikusi iekļūšana kādā nedzīvojamā mājā un saimniecības ēkās. Zagļa guvums-  2 motorzāģi un degviela. Uzsākts kriminālprocess. Vainīgā persona un nozagtas mantas tiek meklētas.
***
18.aprīlī ap plkst.15:30 Ludzā Latgales ielā notika 2 riteņbraucēju sadursme, kā rezultātā viens no riteņbraucējiem- 1928.gadā dzimušais vīrietis guva miesas bojājumus, bet  otrais dalībnieks- kāda 12-gadīgā pusaudze nav cietusi. Notiek notikušā apstākļu noskaidrošana.
***
Naktī uz 19.aprīli īsi pēc pusnakts Ludzā dārza mājiņu kooperatīvā kāds vīrietis iekļuva vienā no mājām, piekāva tās saimnieku -1938.gadā dzimušo vīrieti. No mājas garnadzis nozaga pneimatisko šauteni un gāzes pistoli. Uzsākts kriminālprocess par laupīšanas izdarīšanu. No rīta vainīgā personība jau tika noskaidrota. Izradījās, ka ar minēto laupīšanu saistīts 1975.gadā dzimušais vīrietis. Nolaupītas mantas atrastas.  Izmeklēšana turpinās.
    Jāpiebilst, ka pirms dažām dienām aizdomās turētais jau bija nonācis policijas redzeslokā. Pirmais gadījums saistīts ar to, ka š.g. februāra mēnesī  Ludzā, Baznīcas ielā šis vīrietis kopā ar savu paziņu – 1977.gadā dzimušo vīrieti izsitot loga stikla, iekļuva automašīnas VW Golf salonā un nozaga somiņu ar 9 muzikālajiem diskiem. Kā arī š.g. 14.aprīlī ap plkst.11:00 Ludzā, Raiņa ielā tas pats vīrietis nozaga riteni „Author”.
***
Naktī uz 20.aprīli plkst.00:45 Kārsavā pie pilsētas dzelzceļa pārbrauktuves ātrais vilciens Daugavpils- Sankt –Peterburga, kaut tika pielietota ekstremālā bremzēšana,  uzbrauca kādai personai.  Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros noskaidrots, ka cietušā persona ir 1988.gadā dzimusī sieviete, kura no gūtajām traumām notikuma vietā gāja bojā.
***

Sagatavoja:
Jeļena Rutkovska
VP Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool