LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Partly sunny
11°C
 
A A A

POLICIJA INFORMĒ

VP logo

Laika posmā no š.g. 6. līdz 13.aprīlim VP LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 76 paziņojumi par dažādiem notikumiem: 8 zādzībām, 6 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 12 sadzīves konfliktiem, tai skaitā 5 ģimenes konfliktiem,   un  12 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 10 kriminālprocesi. Sastādīti 25 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 3 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un  tabakas  izstrādājumu aprites jomā.
Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 42  Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēts, ka 5 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tostarp 1 automašīnas vadītājs un 4  riteņbraucēji.  Reģistrēti 2  ceļu satiksmes negadījumi, bojā gājušo nav , cietusi 1 gājēja.

   
***
8.aprīlī pēc pusdienām Ludzas novadā Cirmas pagastā kādā sādžā konstatēts, ka uzlauztas īpašumā esošās  saimniecības ēkas un no garāža nozagts divritenis. Zādzība izdarīta laika posmā no š.g. 4.aprīļa līdz notikušā konstatēšanas brīdim. Velosipēds atrasts. Vainīgā personība noskaidrojas.

***
8.aprīlī ap plkst.18:43 policijā saņemts paziņojums, ka Kārsavā, Sporta ielā pie kafejnīcas 1934.gadā dzimušai  sievietei, pielietojiet fizisko spēku, kāds jaunietis izrāva no rokām somiņu, kurā atradās pārtikas produkti un nauda – 10 eiro. Uzsākts kriminālprocess par smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu –laupīšanu. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus pusstundas laikā policijas darbinieki noskaidroja, ka ar minēto laupīšanu saistītas 2 personas – 1961.gadā dzimušais vīrietis un kāds 15-gadīgais pusaudzis. Abas personas tika aizturētas. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka jaunākais no viņiem neilgi pirms šis laupīšanas izdarīšanas Kārsavā bet citā vietā-  Telegrāfa ielā 1936.gadā dzimušajai sievietei no rokām izrāva somu, kurā atradās pārtika. Jāpiebilst, ka visi pārtikas produkti atrasti un atgriezti īpašniecēm, bet naudu garnadži jau bija paspējuši iztērēt alkoholisko dzērienu un cigarešu iegādei.  Abas personas agrāk jau bija nonākušas policijas redzeslokā.

***
10.aprīlī ap plkst.11;30 Ludzā, Latgales un 18.Novembra ielu krustojumā notika ceļu satiksmes negadījums: automašīna Chrysler, kuru vadīja 1981.gadā dzimusī sieviete,  notrieca  kādu 1958.gadā dzimušo sievieti, kura šķērsoja ceļa braucamo daļa pa gājēju pāreju.  Cietusī ar traumām nogādāta medicīnas iestādē. Uzsākts kriminālprocess.

***
Naktī uz 12.aprīlī plkst.01:00 Ciblas novadā c.Ciblā kāda sieviete konstatēja, ka viņa mājas pagalmā deg piederošā viņai automašīna VW. Uzsākts kriminālprocess. Transportlīdzekļa aizdegšanas iemesli noskaidrojas.

Iedzīvotāju ievērībai
Latvija, kā Eiropas savienības dalībvalsts, atbalstīs priekšlikumu visās Eiropas ceļu policijas tīkla dalībvalstīs vienlaicīgi rīkot „24 stundu atļautā braukšanas ātruma kontroles maratonu”, kura mērķis ir veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļu vadītājus no pārkāpumu izdarīšanas, kas saistīti ar atļautā braukšanas ātruma režīma pārsniegšanas.
Pirmais šādā veidā pasākums tiks rīkots no š.g. 16.aprīļa plkst.06:00 līdz 17.aprīļa plkst.06:00

Sagatavoja:
Jeļena Rutkovska
VP Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool