LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly sunny
26°C
 
A A A

Policija informē

VP logoLaika posmā no šī gada 3. līdz 10.februārim VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas,    Kārsavas,   Zilupes un Ciblas novadu teritorijas, tika reģistrēti 65 notikumi: 12 zādzības, 3  miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 8   huligānisma gadījumi un 5 ģimenes konflikti. Konstatētas 3  patvaļīgas meža cirtes: 1 gadījums Ludzas novada Brigu pagastā un 2 gadījumi Kārsavas novada Goliševas pagastā.  Uzsākti 13 kriminālprocesi. Sastādīti 27  administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā  3 nelikumīgās   alkoholisko dzērienu  un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 69 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēts, ka 5 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu ietekmē, tai skaitā 4 riteņbraucēji un 1 mopēda vadītājs.  Reģistrēts 1 ceļu satiksmes negadījums,  bojā gājušo un cietušo nav.

***

3.februārī policijā saņemts paziņojums par to, ka Zilupes novada Pasienes pagastā no kādas mājas izdarīta mantu zādzība. Garnadža guvums- elektroinstrumenti un televīzijas tuneris. Vainīga persona un nozagtas mantas tiek meklētas.

***

4.februārī konstatēts, ka laika posmā no 2.februāra līdz notikušā konstatēšanas brīdim Zilupes novada Lauderu pagastā no kādas nedzīvojamās mājas nozagti dažādi metāla izstrādājumi. Garnadzis iekļuva mājā, uzlaužot ieejas durvis.

***

5.februārī no rīta konstatēts, ka Zilupes novada Zaļesjes pagastā no kāda pagraba nozagti 7 maisi ar kartupeļiem. Operatīvās meklēšanas pasākumu rezultātā „pa karstām pēdām” šis noziedzīgs nodarījums tika atklāts. Noskaidrots, ka šo zādzību ir izdarījis kāds 1990.gadā dzimušais jauns vīrietis. Šis aizdomās turētais agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā par zādzības izdarīšanu.

***

5.februārī ap plkst.12:35 Ludzā konstatēta kārtēja preču zādzība no lielveikala. Šoreiz kāda 1967.gadā dzimusī sieviete nozaga pārtikas produktus 6,74 euro vērtībā. Jāpiebilst, ka šī sieviete agrāk ir vairākkārt tiesāta par zādzībām no lielveikaliem.

***

Naktī uz 7.februāri Ludzā, Dagdas ielā garāžu kooperatīvā tika uzlauztas vairākas garāžas, bet zādzība ir izdarīta tikai no vienas garāžas. Zagļa guvums- vairāki akumulatori. Uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšana  turpinās.

***

Cīņa ar „točkām” turpinās

Naktī uz 8.februāri Kārsavas novada Mērdzenes pagastā, veicot sankcionētu kratīšanu kādā mājā, tika atklāta kārtēja nelikumīga alkohola ražotne: izņemti vairāk nekā  100 l kandžas, ap 500 l brāgas un kandžas tecināšanas aparāts. Kā arī kratīšanas laikā tika atrasti un izņemti 3 nelikumīgi glabātie ieroči un munīcija. Uzsākts kriminālprocess. Policija veic tālāku izmeklēšanu.

Policija informē, ka 2013.gadā VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī tika uzsākts 31  kriminālprocess nelikumīgas alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā, 15 no tiem nosūtīti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Kā   arī  šī jomā sastādīti 166  administratīvā pārkāpuma protokoli. Paveikts liels darba apjoms Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijās. Tomēr jākonstatē, ka šī problēma vēl joprojām aktuāla un  izvirzīta kā viena  no policijas darba prioritātēm arī 2014.gadā. Jāatzīmē, ka pozitīvie rezultāti ir sasniegti,  pateicoties arī mūsu iedzīvotāju atbalstam,  uz ko ceram arī šogad. Šajā sakarā nepieciešamības gadījumā  visiem mūsu iedzīvotājiem ir iespēja griezties pie VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa priekšnieka G.Paškeviča, zvanot uz iecirkņa priekšnieka mobilo tālr.: 20212030 vai personīgi griezties policijas iestādē (Stacijas ielā 46, Ludzā, Ludzas novads). Iepriekš pateicamies par atsaucību!

IMG_8222

8.februārī ap plkst.13:00 Ludzas pilsētas slidotavas garderobē kādam slidotavas apmeklētajam nozagts mobilais telefons SAMSUNG. Materiālais zaudējums – ap 400 euro. Notiek notikušā apstākļu noskaidrošana.

 

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

 

coloring.cool