LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
18°C
 
A A A

POLICIJA INFORMĒ

Laika posmā no š.g. 23.februāra līdz 2.martam VP LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 58 paziņojumi par dažādiem notikumiem: 11 zādzībām, 3 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 4 ģimenes konfliktiem un 12 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 12 kriminālprocesi. Sastādīti 47 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 3 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā, izņemti 60 l brāgas un 3 kandžas tecināšanas aparāti.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 63 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēti 5 gadījumi, kad vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tostarp 1 vieglas automašīnas vadītājs un 4 riteņbraucēji. Reģistrēts 1 ceļu satiksmes negadījums, cietušo un bojā gājušo nav.

***

18. februārī Ciblas novadā Zvirgzdenes pagastā ugunsgrēka rezultātā nodega kāda nedzīvojamā māja. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka pirms ugunsgrēka šajā īpašumā nelikumīgi uzturējās 1970. gadā dzimušais Andris Grišāns bez noteiktas dzīvesvietas, kas tiek meklēts uz aizdomu pamata par šī ugunsgrēka izraisīšanu.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas šis vīrietis var nelikumīgi uzturēties gan blakus esošajos īpašumos, kā arī pārbraukt uz jebkuru citu novadu Latvijas teritorijā.  

Andris GrišānsVisas personas, kurām ir informācija par šī vīrieša atrašanas vietu, lūdzam zvanīt pa tālr.: 110 vai 27894783. Iepriekš pateicamies par atsaucību un palīdzību!

 

Foto no arhīva. Šobrīd vīrietis izskatās vecāks nekā redzēts fotoattēlā

 

 

 

 

 

***

23. februārī policijā griezās kāda sieviete, kura paziņoja par zādzību. Noskaidrots, ka laika posmā no š.g. 16. februāra līdz notikušā konstatēšanas brīdim Ludzā, Tālavijas ielā pagaidām nenoskaidrota persona uzlauza garāžas slēdzeni un iekļuva iekšā. Zaglis paņēma traukus, galda piederumus un riteni. Uzsākts kriminālprocess. Vainīga persona un nozagtās mantas tiek meklētas.

***

23. februārī ap plkst.17:50 Ludzā, Latgales ielā kādā lielveikalā izdarīta preču zādzība: 1949. gadā dzimušais vīrietis nozaga alkoholisko dzērienu „Agdam”.

Pēc trīs dienām, š.g. 26. februārī ap plkst.11:35 Ludzā, Latgales ielā tas pats vīrietis citā lielveikalā izdarīja vēl vienu zādzību, bet arī šoreiz garnadža guvums bija „Agdama” pudele.

***

24. februārī laika posmā no plkst.14:00 līdz plkst.15:00 Ludzā, Tālavijas ielā Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 4 gadījumus, kad velosipēdisti pārvietojās ar riteņiem, atrodoties alkohola reibuma stāvoklī. Divi gadījumi konstatēti pretī mājai Nr.33 un vēl divi gadījumi – pretī mājai Nr.94, visaugstākā alkohola koncentrācija noteikta 1975. gadā dzimušajam vīrietim – 2,18 promiles.

***

27. februārī kāds ludzānietis konstatēja, ka pagaidām nenoskaidrotos apstākļos nozagtas dažādas viņam piederošās metāla konstrukcijas.

***

28. februārī policijā saņemts paziņojums par to, ka iepriekšējā dienā ap plkst.20:00 Ludzā, kādā izklaides vietā 1986. gadā dzimušais vīrietis sasita spēļu automātam stiklu. Nodarītā materiālā zaudējuma apmērs tiek noskaidrots.

***

1. martā ap plkst.11:00 Ludzas novadā Cirmas pagastā c.Tutāni no kāda dzīvokļa pazuda mobilais telefons. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

 

Iedzīvotāju ievērībai: atkal aktivizējās krāpnieki

Pagājušā nedēļā tika uzsākti kriminālprocesi par ātro kredītu noformēšanu, izmantojot svešus personas datus. Pagaidām nenoskaidrotas personas uzrunāja kādus vietējus iedzīvotājus, šoreiz – dažus no Ludzas un Zilupes novadiem, un piedāvāja viegli nopelnīt naudu – ap 100 eiro, gandrīz neko nedarot. Aizbraucot kopā uz Rēzekni un izmantojot šo uzticīgo personu datus, krāpnieki noformēja ātrus kredītus. Katrs ātrais kredīts sasniedz dažus simtus eiro, kurus cietušās personas nevar apmaksāt.

Policijas atgādina, ka pret saviem personas un bankas datiem jāizturas ļoti atbildīgi, kā arī neuzticēties līdzīgiem svešo personu aizdomīgiem piedāvājumiem.

Lai notvertu krāpniekus, policija lūdz nekavējoties zvanīt pa tālr.: 110 vai 646 03500. Anonimitāte garantēta!

 

POLICIJAS PAZIŅOJUMS

Kopš š.g. 2. marta Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī bijušā izolatora telpās uzsāka darbu atskurbtuve.

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool