LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
17°C
 
A A A

POLICIJA INFORMĒ

VP logoLaika posmā no š.g. 16. līdz 23. februārim VP LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 52 paziņojumi par dažādiem notikumiem: 6 zādzībām, 3 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 3 ģimenes konfliktiem un 11 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 11 kriminālprocesi. Sastādīts 51 administratīvā pārkāpuma protokols, tai skaitā 5 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 85 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēts, ka kāds velosipēdists brauca ar rīteni, būdams alkohola reibumā. Reģistrēti 1 ceļu satiksmes negadījums, cietušo un bojā gājušo nav.

***

18. februārī policijā saņemts paziņojums par to, ka pirms 4 dienām, 14. februārī, ap plkst.17:00 Ciblas novadā Pušmucovas pagastā kopīgās alkohola lietošanas laikā divas personas – 1990. gadā un 1993. gadā dzimušie jaunie vīrieši piekāva savu paziņu – 1982. gadā dzimušo vīrieti, paņēma automašīnas atslēgas un ar cietušā automašīnu aizbrauca prom. Pēc dažām dienām viņi atgrieza automašīnu cietušajam. Vecākais no šiem „varoņiem” agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā par naudas zādzību. Notiek tālāka izmeklēšana uzsāktā kriminālprocesa ietvaros.

***

19. februārī ap plkst. 11:35 Ciblas novadā Zvirgzdenes pagastā kādā privātīpašumā nostrādāja apsardzes signalizācija. Notikuma vietā konstatēts, ka kādas personas iekļuva darbnīcā un nozaga dažādas mantas. Nodarīta materiāla zaudējuma apmērs tiek noskaidrots. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, jau nākamajā dienā policijas darbinieki noskaidroja saistīto ar minēto personu loku. Izrādījās, ka tie ir vietējie iedzīvotāji: 1989. gadā un 1995. gadā dzimušie jaunie vīrieši un vēl kāds 17-gadīgais jaunietis. Visas personas agrāk jau vairākkārt bija nonākuši policijas redzeslokā par dažādu zādzību izdarīšanām. Daļēji nozagtas mantas atrastas. Izmeklēšana turpinās.

 

NEDĒĻAS LAIKĀ POLICIJA ATKLĀJA 2 MOBILO TELEFONU ZĀDZĪBAS

19. februārī laika posmā no plkst.13:00 līdz 17:00 Ludzā, sporta hallē futbola sacensību laikā kādām no dalībniekiem ģērbtuvē tika nozagts mobilais tālrunis Samsung Galaxy S2 Pluss. Pirmkārt, policijas darbinieki noskaidroja iespējamo saistīto ar šo zādzību personu loku un vēlāk izmeklēšanas gaitā konstatēja, ka šo zādzību izdarīja kāds no skatītajiem – 1992. gadā dzimušais jauns vīrietis.

Turpinot izmeklēšanu agrāk uzsākta kriminālprocesa ietvaros par to, ka š.g. 13. janvārī Ludzas pilsētas bibliotēkas kāpņu telpā kāds pusaudzis atstāja mobilo tālruni Samsung Galaxy S 5, kura materiālā vērtība ir ap 800 euro, policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot, ka šo tālruni paņēma 1994. gadā dzimusī jaunā sieviete.

Abos gadījumos nozagtie telefoni atrasti un atgriezti īpašniekiem.

***

19. februārī ap plkst.14:10 Ludzā, Latgales ielā pagaidām nenoskaidrots jauns vīrietis izdarīja preču zādzību. Garnadža guvums – degvīna „Lačplēsis” pudele un cigarešu paciņa.

Tomēr šis zaglis nepatrauca savas noziedzīgas darbības. Izrādījās, ka tajā pašā dienā ap plkst.17:05 Ludzā, šoreiz Stacijas ielā šis vīrietis ieradās lombardā, kur viņam izdevās nozagt mobilo tālruni Samsung Galaxy S5. Nozagtā telefona vērtībā – ap 285 euro. Vainīga persona tiek meklēta.

***

21. februārī ap plkst.22:15 Ludzā, Latgales ielā pretī mājai 247 pa ceļa braucamo daļu pārvietojās kāds vīrietis, kā arī šis pārkāpējs – 1975. gadā dzimušais vīrietis izrādīja nepakļaušanos policijas darbinieku prasībām. Vīrietis tika aizturēts un nogādāts policijas iestādē. Pārkāpējs tiks saukts pie administratīvās atbildības par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, kā arī par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgām prasībām, kad viņi izpilda dienesta pienākumus. Par pēdējo pārkāpumu esošā likumdošanā paredzēts sods – nauda līdz 280 euro vai administratīvais arests uz laiku līdz 15 diennaktīm.

 

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool