LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 21. aprīlis
Marģers, Anastasija
Ludza
Showers
11°C
 
A A A

POLICIJA INFORMĒ

VP_logoLaika posmā no š.g. 2. līdz 9. februārim VP LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 52 paziņojumi par dažādiem notikumiem: 7 zādzībām, 2 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 4 ģimenes konfliktiem, tai skaitā 1 policijas lēmums par nošķiršanu pilsētā Ludza un 13 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 18 kriminālprocesi. Sastādīts 41 administratīvā pārkāpuma protokols.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 67 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēts, ka kāds autovadītājs atradās pie stūres alkohola reibumā. Reģistrēti 7 ceļu satiksmes negadījumi, 2 cietušie, bojā gājušo nav.

***

Kā jau rakstīts kriminālhronikā, naktī uz 26.janvāri un uz 2.februāri Zilupes novada Pasienes pagastā c.Pasiene notikušas iekļūšanas mācību iestādē un izdarītas zādzības. Pirmā gadījumā garnadža guvums – nauda, otrā gadījumā – nozagti 2 datoru komplekti.

Aizvadītajā nedēļā, veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, policijas darbinieki noskaidroja saistīto ar notikušo personu loku. Nozagti datori atrasti un atgriezti mācību iestādei. Kā arī noskaidrots, ka nozagta nauda jau iztērēta. Policija veic tālāku izmeklēšanu.

***

3. februārī Ludzā, Strādnieku šķērsielā kāds vīrietis pēc paziņas aiziešanas konstatēja, ka pazuda piederošais viņam mobilais telefons “LG”. Vainīgā persona noskaidrota. Konstatēts, ka nozagtais telefons tika nodots lombardā. Telefons atgriezts īpašniekam.

***

Pagājušā nedēļā Ludzas novada teritorijā konstatēti 2 nelikumīgās ieroču glabāšanas gadījumi.

4. februārī, veicot sankcionētu kratīšanu Rundēnu pagastā konstatēts, ka 1966. gadā dzimušais vīrietis nelikumīgi glabāja divstobru medību bisi un munīciju. Kā arī kratīšanas rezultātā atrasts un izņemts kandžas tecināšanas aparāts, ap 5 litriem kandžas un ap 30 l brāgas.

Nākamajā dienā policijas darbinieki veica kratīšanu pie kāda 1972. gadā dzimušā vīrieša Istras pagastā. Tās rezultātā atrasta un izņemta arī divstobru medību bise un munīcija.

***

Naktī uz 5. februāri plkst. 03:30 Ludzā, Latgales ielā kādā pārtikas veikalā nostrādāja trauksmes signalizācijā. Policijas darbinieki operatīvi ieradās notikuma vietā un konstatēja, ka veikala ieejas durvīm izsists loga stikls un notikusī iekļūšana telpās. Turpinot operatīvās meklēšanas pasākumus jau pēc dažām minūtēm „pa karstām pēdām” tika aizturēta vainīgā persona. Izrādījās, ka ar šo zādzību saistīts 1978.gadā dzimušais vietējais vīrietis. Nozagtas preces- cigaretes un alkoholiskie dzērieni izņemti. Noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdī zaglis atradās alkohola reibumā.

***

Ludzas iecirkņa policijas darbinieki turpina darbu nelikumīgās akcīzes preču aprites apkarošanas jomā

6. februārī agrāk uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, veicot sankcionētu kratīšanu kādā privātīpašumā Kārsavas novadā Mežvidu pagastā, policijas darbinieki gan dzīvojamā mājā, gan saimniecības ēkā atrada un izņēma 2 160 litrus degvielas, tai skaitā 1 800 l dīzeļdegvielas un 360 l benzīna, 2 680 cigaretes un ap 20 litriem alkoholisko dzērienu. Izņemtas preces nosūtītas ekspertīzes veikšanai. Saimnieks, 1964.gadā dzimušais vīrietis, agrāk nebija nonācis policijas redzeslokā.

***

7. februārī konstatēts, ka Ciblas novadā Zvirgzdenes pagastā, uzlauztas kādas nedzīvojamās mājas un saimniecības ēkas. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

***

8. februārī policijā saņemts paziņojums par to, ka Kārsavas novadā Mērdzenes pagastā notika patvaļīgās medības. Par minēto faktu uzsākts kriminālprocess, kura ietvaros noskaidrots, ka ar minēto noziegumu ir saistīts 1965. gadā dzimušais Rēzeknes pilsētas iedzīvotājs. Veicot tālākās izmeklēšanas darbības, tajā pat dienā šī vīrieša dzīvesvietā tika veikta sankcionēta kratīšana, kuras rezultātā tika atrastas 2 nomēdītas stirnas. Kā arī noskaidrots, ka šī vīrieša dzīvesvietā atrodas 3 šaujamieroči un munīcija: 1 medību bise ir reģistrēta, 2 medību bises tiek glabātas nelikumīgi. Izmeklēšanā arī noskaidrots, ka šī malu medībās arī piedalījās 1976. gada dzimušais rēzeknietis, pie kura tika atrasta un izņemta nomēdīta gaļa. Abas personas aizturētas, tiek lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu.

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

 

 

 

 

 

 

 

 

 

coloring.cool