LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
21°C
 
A A A

POLICIJA INFORMĒ

Laika posmā no š.g. 12. līdz 19. janvārim VP LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 60 paziņojumi par dažādiem notikumiem: 3 zādzībām, 4 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 5 ģimenes konfliktiem, 12 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 10 kriminālprocesi. Sastādīti 34 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 68 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēts, ka 2 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tai skaitā 1 automašīnas vadītājs bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām – uzsākts kriminālprocess, un 1 riteņbraucējs. Reģistrēti 5 ceļu satiksmes negadījumi, cietušo un bojā gājušo nav.

***
Pēdējā laika posmā policijas darbinieki aktīvi veica dažādus pasākumus nelikumīgās ieroču aprites jomā. Veicot izmeklēšanu agrāk uzsāktos kriminālprocesos, tika veiktas sankcionētas kratīšanas dažās vietās.
Kā rezultātā, š.g.9. janvārī Ciblas novadā Pušmucovas pagastā, veicot sankcionētu kratīšanu pie 1976. gadā dzimušā vīrieša, tika atrasta un izņemta 1 divstobru medību bise un munīcija.
Pēc dažām dienām, 12. janvārī Ludzas novadā Brigu pagastā konstatēts, ka 1962. gadā dzimušais vīrietis nelikumīgi glabāja munīciju – 60 patronas un kāda ieroča detaļas.
Nākamajā dienā, 13. janvārī Ludzas novadā Pildas pagastā kratīšanas rezultātā policijas darbinieki atrada 2 divstobru medību bises, kuras piederēja 1963. gadā dzimušajam vīrietim.
Jāpiebilst, ka 2014. gadā VP LRP Ludzas iecirkņa darbinieki nelikumīgās šaujamieroču un munīcijas jomā uzsāka 17 kriminālprocesus (salīdzinot ar līdzīgiem Latgales reģiona policijas iecirkņiem: Krāslavā – 9 kriminālprocesi, Balvos – 5, Preiļu iecirknī – 6 kriminālprocesi), kopā izņemtas 18 medību bises un šautenes, 327 patronas, 4 rokas granātas un 635 gr trotila.

IMG_0538 IMG_6917

 

 

 

 

 

 

 

 

***
13.janvārī konstatēta kārtēja patvaļīga meža cirte. Šoreiz Ludzas novadā Ņukšu pagasta teritorijā: nozāģēti 8 bērzi un 2 liepas.
***
Laika posmā no š.g. 14. janvāra plkst. 22:00 līdz nākamas dienas plkst.10:00 Kārsavas novadā Mērdzenes pagastā kādai automašīnas Audi A6 pārdurtas 4 riepas. Notiek apstākļu noskaidrošana.
***
15. janvārī plkst.16:00 Kārsavas novadā Malnavas pagastā kāds transportlīdzeklis iebrauca stāvošajā automašīna Toyota. Sadursmi izraisījušais vadītājs, pārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumu prasības, nepaziņoja par notikušo policijai un no notikuma vietas aizbrauca.
Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, policijas darbinieki noskaidroja vainīgā personību un ap plkst.19:00 viņš tika aizturēts. Izrādījās, ka ar minēto saistīts kāds 1991. gadā dzimušais vietējais vīrietis. Noskaidrots, ka šis vīrietis vadīja automašīnu BMW bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un viņš atradās pie stūres alkohola reibumā. Par minēto viņš tiks saukts pie kriminālatbildības.
***
Kā jau rakstīts kriminālhronikā, 2014. gadā naktī no 4. uz 5. decembri Ludzā, Latgales ielā tika izdarīta mantu zādzība no automašīnas. Garnadzis no neaizslēgtas automašīnas Ford, kura nakts laikā atradās autostāvvietā pie kādas izklaides vietas, nozaga skaņas pastiprinātāju, sabvūferi. Veicot tālāku izmeklēšanu, noskaidrots, ka ar minēto zādzību saistīts 1990. gadā vīrietis. Aizdomās turētais agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā.

Sagatavoja:
Jeļena Rutkovska
VP Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool