LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
28°C
 
A A A

Policija cīnās ar zagļiem un narkotiku izplatītājiem

VP logoNoskaidrots garnadzis, kas zaga sensorprožektorus Ludzā

Kā jau rakstīts kriminālhronikā, kopš pagājuša gada oktobra mēneša vairākas vietās no daudzdzīvokļu māju kāpņu telpām zog senosrprožektorus. Š.g. 4. aprīlī  policijas darbinieki, veicot dienesta pienākumus, Ludzā, Blaumaņa ielā kādā dzīvoklī pie 1978.gadā dzimušā vīrieša atrada 1 sensorprožektoru. Izmeklēšanas gaitā šis vīrietis savu vainu izdarītajā zādzībā atzina un labprātīgi izdeva vēl dažus sensorprožektorus, lampas un koda durvju atslēgu. Zādzības tika izdarītas no kāpņu telpām Blaumaņa, Biržas, 18.Novembra un Raiņa ielās. Vīrietis agrāk ir tiesāts.

 

Ludzā pusaudzim nolaupa mobilo tālruni

6.aprīlī ap plkst.18:00 Ludzā Tirgus ielā netālu no autoostas kādam jaunietim  tika nolaupīts mobilais tālrunis. Kādas 3 personas, pielietojot fizisku spēku pret 17 – gadīgo jaunieti, piekāva viņu un nolaupīja telefonu. Cietušais pēc notikušā vērsās VP LRP Ludzas iecirknī. Par šo smago noziegumu nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess un veikti operatīvās meklēšanas pasākumi.

Kā rezultātā, policijas darbiniekiem  izdevās   noskaidrot iespējamo vainīgo personības  un laika posmā no plkst.21:00 līdz plkst.22:30 aizturēt 2 aizdomās turamās personas – 1986.gadā un 1995.gadā dzimušos  vīriešus, savukārt trešais visjaunākais grupas dalībnieks, 16-gadīgais  pusaudzis, tika aizturēts nākamajā dienā. Policistiem izdevās atgūt arī nolaupīto mobilo telefonu. Jāpiebilst, ka 2 vīrieši agrāk ir tiesāti, pārsvarā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Diviem laupītājiem piemēroti drošības līdzekli, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, bet š.g. 8.aprīlī vecākajam noziedznieku grupas dalībniekam izmeklēšanas tiesnesis piemēroja apcietinājumu.

Par laupīšanu personu grupā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

 

Nozog ziedojuma kasti no baznīcas

Š.g. 6.aprīlī ap plkst.20:45 Ludzā no kādas  baznīcas tika izdarīta zādzība: kāds vīrietis iegāja baznīcā un nozaga ziedojuma kasti ar naudu. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros policijas darbinieki noskaidroja iespējamā zagļa personību. Izrādījās, ka tas bija 1975.gadā dzimušais ludzānietis un ap plkst.22:40 šo vīrieti aizturēja pilsētā Ludza. Aizturēšanās brīdī vīrietim konstatētas ap 4 promilēm. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka zādzības izdarīšanas laikā vīrietis atradās alkohola reibumā , kā arī noskaidrots, ka  pēc zādzības izdarīšanas  vīrietis paņēma nozagto naudu, aizgāja uz tuvāko lielveikalu, kur nopirka pārtiku un degvīnu. Jāpiebilst, ka šī persona agrāk vairākas reizes bija nonākusi policijas redzeslokā.

 

Aizturēti 2 narkotisko vielu izplatītāji

7.aprīlī, ceturtdien, ap plkst.16:10 VP LRP Ludzas iecirkņa  Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, veicot operatīvos pasākumus vērstus pret narkotisko vielu nelegālo apriti, Ludzā, Latgales ielā automašīnu stāvlaukumā pie lielveikala „MAXIMA”, aizturēja 2 vīriešus. Pret vienu – 1995.gadā dzimušo vīrieti no Rēzeknes  uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu izplātīšanu. Šis vīrietis pārvietojās ar automašīnu Audi A 4, kurā arī pārvadāja narkotiskās vielas. Policijas darbinieki, turpinot darbu sadarbībā ar Latgales reģiona darbiniekiem, Rēzeknes novadā  aizturēja  1995.gadā dzimušo vīrieti – vēl lielāko narkotisko vielu tirgoni. Abos gadījumos izņemtas narkotiskās vielas, iespējams, marihuāna. Izņemtā viela nosūtīta ekspertīzes veikšanai. Kā arī abas aizturētās personas nogādātas medicīnas iestādē uz ekspertīzi narkotisko vielu lietošanas fakta konstatēšanai. Izmeklēšana turpinās.

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

Valsts policijas

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool