LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks
Ludza
Rain
14°C
 
A A A

Poētiska izrāde “Persefone” atkal Ludzā!

Persefone_Ludza3Ludzāniete Marika Čerņavska ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu uz Lagali ir atvedusi krāšņu, bērniem  un pieaugušajiem piemērotu izrādi, ko viņa izveidojusi kopā ar talantīgiem Rīgas kolēģiem un draudzeni čehu scenogrāfi.

1.februārī 10:00 un 14:00 izrādi varēs noskatīties Ludzas Tautas namā. Ieeja brīva.

31.janvārī izrāde tiks rādīta Rēzeknē, bet 2. februārī – Kārsavā.

Īsumā par izrādi: 

“Persefone” ir poētiska pasaka, kas ar ēnu teātra un leļļu palīdzību izspēlē slaveno sengrieķu mītu par Dēmetru un viņas meitu Persefoni, ko nolaupa pazemes dievs Aīds. Izrādes radošās komandas interpretācijā šī pasaka stāsta arī par dabas ritmu, gadalaiku ritumu un cilvēku alkām pēc lietu kārtības. Mēs taču sapņojam, lai haosā, kas mums apkārt virmo, būtu mazas miera saliņas, kur uz brīdi norimt un, piemēram, iedzert tēju kopā ar kādu, ko mīlam.

Izrādes radošā komanda: Eva Krāsenska (Čehija, scenogrāfija un iecere), Jolanta Znotiņa, Marika Čerņavska, Aija Treimane (režija, aktierdarbs, kostīmi), Austra Hauks (videoprojekcijas), Jānis Pitens (mūzika).

Izrādes garums 45 min. Pirmizrāde bija 18.03.2014. Iestudējums ar panākumiem rādīts festivālos Latvijā, Francijā un Austrijā.

Izrādi veidoja biedrība “Teātris azotē”, kas piedāvā izrādes ar daudzveidīgu vizuālās mākslas izmantojumu (laikmetīgo deju, videomākslu, darbu ar lellēm, ēnu teātri, žonglēšanu), kā arī organizē un vada dažādas nodarbības.

Sīkāka informācija mājaslapā: www.teatrisazote.lv

coloring.cool