LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Mostly sunny
30°C
 
A A A

Pirms Latvijas robotikas čempionāta trešā posma ludzānieši starp līderiem

Jau 13 gadus Latvijā aktīvi notiek robotikas sacensības. Bet šī sezona ir īpaša, jo vadošie Latvijas robotikas čempionātu organizētāji no Transporta un sakaru institūta, Preiļu Robotikas Kluba, Siguldas novada Jaunrades centra, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, Rīgas Tehniskās universitātes, Jelgavas pašvaldības un Robotu Skolas ir apvienojuši savus spēkus, lai Latvijas Robotikas čempionātu jau otro gadu organizētu vairākos posmos, sezonas uzvarētāju nosakot kopvērtējumā.

Ludzu šajās sacensībās pārstāv Ludzas novada BJC audzēkņi – Aleksandrs Ščolkins, Andrejs Ivaņackis, Kate Vidiņa un arī viņas brālis Ralfs jau ir iemēģinājis roku robotu izaicinājumā.

Uz doto brīdi jaunākajā lego sumo grupā Kate ir izcīnījusi 2. vietu, Aleksandrs atpaliek par 1 punktu un ieņem 3.vietu. Jāpiemin, ka pirmajā, Jelgavas posmā, Aleksandrs ieguva pirmo vietu un Kate ceturto. 

Pirmo gadu ludzānietis Andrejs startē vecākajā grupā, tāpēc ir ļoti grūti pielāgoties specifikai, bet vienmēr notiek cīņas par izkļūšanu no apakšgrupām. Pagājušogad Latvijas čempionāta kopvērtējumā Andrejs palika 4. vietā.

Tieši šo jauniešu panākumi ļāvuši iedvesmoties un rudens pusē arī Ludzā notika robotikas sacensības, kurās lego sumo disciplīnā piedalījās gandrīz divreiz vairāk dalībnieku nekā Jelgavā.

Šogad Latvijas čempionāts ir kļuvis vēl spēcīgāks un veiksies, ja dalībnieki līdz čempionāta beigām noturēsies pirmajā desmitniekā, jo piedalās dalībnieki no Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Tuvākās sacensības notiks šo sestdien, Preiļos, kur sagaidāms ļoti liels dalībnieku skaits tieši no Latgales, jo piedalīsies arī daudzas lauku skolas un nelieli pulciņi. Novēlēsim ludzāniešiem veiksmi un panākumus!

Informāciju sagatavoja Ludzas novada BJC Lego robotikas pasniedzējs Edmunds Kadakovskis

coloring.cool