LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Intermittent clouds
16°C
 
A A A

Pilsētas svētkos dziedājām, dejojām un sportojām!

Izskanējuši, izdejoti, izsportoti un izbaudīti Ludzas pilsētas 841. gadadienas svinību mirkļi. Svētku ieskaņā Tautas namā tika atklāta novadpētniecības izstāde “Latvijai 100”, kuru Ludzas iedzīvotāji un viesi varēs vērot vēl visu augustu. Kā katru gadu tika organizētas dažādu sporta veidu sacensības – handbola, volejbola, futbola, svarcelšanas, šaha un šogad arī triatlona, kas ietvēra trīs sporta disciplīnas (skriešanu, peldēšanu un riteņbraukšanu). Handbola un svarcelšanas sacensībās piedalījās ne tikai vietējie, bet arī sportisti no Krievijas un Baltkrievijas. Muzikālo baudījumu sniedza un raisīja dejotprieku LITTLE ROCK dalībnieku grupas, kā arī pirmās svētku dienas kulminācijā – “Dzelzs Vilks” un “Latgalīšu Reps”, pēc kuru uzstāšanās ikviens varēja izkustēties dīdžeju DJ  Sword, DJ Alexander un DJ Valns ritmu pavadījumā. Svētku sestdiena savukārt sākās ar pilsētas modināšanu, kas bija uzticēta pūtēju orķestrim “Ludza”. Kad visi pamodušies, ceļš veda uz tradicionālo tirdziņu “Dorbs dora dareituoju” vecpilsētas centrā, kur varēja iegādāties amatnieku un tirgotāju labumus dažādām gaumēm. Tepat tika atklāts arī jaunais mājražotāju veikaliņš Radeits Latgolā “Cymuss”, kur var iegādāties dažnedažādus mājražotāju labumus. Vakara koncertā Ludzas iedzīvotājus un ciemiņus aizkustināja Vidzemes orķestra un solistu Igo, Aijas Andrejevas, Ingus Pētersona un Agneses Rakovskas skaistās kompozīcijas. Koncerta izskaņā priecēja krāšņais salūts, pēc kura līdz pat pirmajiem gaiļiem svētku sajūtu varēja turpināt parka estrādē burvīgās, šarmantās Innas Kralikas, liriskā Ērika Gruzniņa un aizrautīgo grupu “Optimisti” un “Otto” mūzikas skaņās, kā arī patusēt DJ Aigara Melņa piedāvātajos bītos.

Šogad Ludzas pilsētas 841. gadadienas svinību laikā, 11. augustā, svētku koncerta ievadā Ludzas novada domes priekšsēdētājs svinīgi apsveica Ludzas iedzīvotāju Nikolaju Bričkovski, kurš pilsētas svētku nedēļā svinēja savu 100. gadskārtu. Vēlam vēl daudzus gadus, kas nodzīvoti veselībā, mierā un dzīvotpriekā!

Ludzas novada pašvaldības vadība pateicas mūziķiem, dejotājiem, sportistiem, pašvaldības nodaļu un iestāžu darbiniekiem un visiem veiksmīgas svētku norises organizēšanā iesaistītajiem speciālistiem un brīvprātīgajiem, kā arī pilsētas iedzīvotājiem un viesiem par aktīvu piedalīšanos svētku pasākumos! Tiksimies un svinēsim nākamgad!

Foto: K. Seņko, L. Grišāne

Pilna fotogalerija no svētku pasākumiem būs pieejama Ludzas novada mājaslapā vēlāk.

coloring.cool