LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Clear
21°C
 
A A A

Pilsētas centrālajā laukumā uzstādīta Ziemassvētku egle

Viens no jautrākajiem Ziemassvētku un Jaungada svētku notikumiem ir eglītes rotāšana. Eglītei ir jābūt. Kur tad Salavecītis dāvanas saliks? Katrā ģimenē ir savas tradīcijas – daži brauc uz mežu ar visu ģimeni, lai atrastu pašu skaistāko eglīti, citiem ir īpaša diena, kad visa ģimene kopā izdaiļo savu māju, īpašu uzmanību veltot eglītei. Kādam ir seni rotājumi, kurus izmantoja vēl viņu vecvecāki, citi tos darina paši, bet dažiem patīk modernāki, stilizēti dekori un rotājumi. Bet kad eglīte ir astoņu metru augsta, tad tās nogādāšana, uzstādīšana un rotāšana aizņem vairāk laika.

Šī gada Ludzas pilsētas galvenā egle izauga Istras pagasta mežā. Ludzas novada pašvaldība pateicas visiem, kas palīdzēja egli nogādāt uz Ludzu, un it īpaši SIA “Sodra Latvia” un tās pārstāvim Jāzepam Deglim par šo skaisto dāvanu. No meža līdz autoceļam egli transportēja Vladimirs Uļjanovskis. Tālo ceļu no Istras pagasta līdz Ludzai egle mēroja ar z/s “Mauriņi 57” malkas vedēju, kuru pa slideniem ceļiem uzmanīgi vadīja Valērijs Kreminskis.

Ludzas novada pašvaldības vadība (domes priekšsēdētājs E.Mekšs un izpilddirektors S.Jakovļevs) un J.Deglis ar sievu

6. decembrī tā atceļoja uz centrālo pilsētas laukumu.

Tādai lielai skaistulei jau neder spainītis ar smiltīm – egli uzstādīja speciāli tam paredzētajā lūkā. 

Uzreiz pēc uzstādīšanas sākās izpušķošana ar zilām un baltām bumbiņām un virtenēm. Šos neparastos darbus izpilda Ludzas Tautas nama darbinieki. Kā iepriekš, pie egles tiks izveidots neliels “Ziemassvētku klajums”.

Tu uzposta un greznota
Pie mums nu esi te,
Cik daudz, daudz prieka mazajiem
Tu nesi, eglīte.

Ievērojot tradīcijas, visi ir aicināti uz tās iedegšanas pasākumu šo svētdien 9. decembrī plkst. 15:00. Nāciet, jo bez jums šis pasākums neizdosies!

Sagatavoja Ludzas novada pašvaldības projektu vadītāja Viola Andruščenko

coloring.cool