LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Sunny
12°C
 
A A A

Pilngadības svētkus svinam Lūznavas muižā

Lūznavas muiža ir atjaunotā Latgales jūgenstila pērle, kuru kā vietu mākslai un mūzikai 20. gadsimta sākumā cēlusi poļu izcelsmes lietuviešu muižnieku Kerbedzu dzimta.

25.augustā Isnaudas pagasta pilngadnieki, viņu vecāki, krustvecāki, draugi un folkloras kopa „Isnauda”  ar autobusu devās uz Rēzeknes novada Lūznavas muižu svinēt Pilngadības svētkus. Šoreiz neparastāk-  Lūznavas muižā.  Tur mūs sagaidīja viesmīlīgas nama mātes. Svinības notika Sarkanajā zālē. Lija lietus, no muižas parka zālē ieplūda vienmērīga un spirdzinoša šalkoņa, tā saplūda ar folkloras kopas vadītājas Ināras rāmo un izjusto stāstījumu par cilvēka dvēseles svarīgo nozīmi, par to, ka viss dzīvē veidojas un pastāv tikai ar mīlestību. Stāstīto papildināja tautas dziesmas, kurās ir apkopots mūsu senču spēks, dzīves gudrība un viedums. Sarkanajā zālē dziesmas skanēja nepierasti, jo bija ļoti laba akustika.

Muižas pagalmā fotografējas kāzinieki, lietus lija, baltie lietussargi sargāja jauno pāri, viņi staroja laimē, jo tos piepildīja mīlestība.  Lūznavas muiža piepildīta ar mīlestību un skaistumu, to vairākkārt uzsvēra mūsu gide, kura iepazīstināja ar muižas vēsturi , izstādēm un telpām.

Lūznavas muižā ir neliela kapela 50 personām, kurā katru svētdienu notiek mises. Jaunie pāri laulājas, vecāki krusta bērniņus.  Ir skaista svinību zāle, telpas izstādēm. Ir uzbūvēts  kultūras šķūnis 150 apmeklētājiem, kurā notiek dažādi koncerti. Muižas teritorija aizņem  gandrīz 24 ha lielu platību, ir vairāki dīķi, ļoti skaita daba, viss sakopts.  Gide  stāstīja, ka ir daudz pasākumu un daudz apmeklētāju.  Bijām priecīgi  par skaisti pavadītiem brīžiem Lūznavas muižā. Noteikti Lūznavā atgriezīsimies, tādas domas bija daudziem.

Paldies Ludzas novada pašvaldībai par atbalstu, folkloras kopai „Isnauda”, pilngadniekiem, viņu vecākiem, krustvecākiem, draugiem, šoferim.  Tā bija saturīgi pavadīta sestdienas pēcpusdiena.

Folkloras kopas dalībniece Vija Tabūne

coloring.cool