LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Sunny
25°C
 
A A A

Pildā smejas veseli!

DSC_020919. aprīlī Pildas TN notika nu jau 5. skeču parāde ,, Smejies vesels!”, kurā piedalījās 8 amatierteātri un dramatiskās kopas. Katrs kolektīvs rādīja apmēram 10 minūtes garu miniizrādi ar humoristisku saturu. Skatītāji ir iecienījuši šos pasākumus, jo zina, ka būs interesanti. Žūrija aktieru uzstāšanos nevērtē, savas simpātijas pauž tikai skatītāji. Saimnieki, Pildas kolektīvs, parasti netiek vērtēti, lai balsojumu neietekmētu pazīšanās un lokālpatriotisma jūtas.
P1310282Kā pastāstīja pasākuma organizatore Olita Baklāne, ar katru gadu aktiermākslas meistarība aug un notikumiem, kas tiek rādīti uz skatuves, arvien vairāk var noticēt. Sarīkojums jau pārkāpis novada robežas: šoreiz piedalījās Blontu un Kaunatas kolektīvi. Ludzas novadu pārstāvēja Istras TN amatierteātris ,, Ne zolotaja molodjož” (rež. J.Kazjuļenoka), Ņukšu TN dramatiskais kolektīvs (rež. A. Lipovska), Isnaudas amatierteātris (rež. E. Obrumāne). Briģu TN dramatiskais kolektīvs (rež. T. Meškovska, R. Štrauha), Istalsnas kluba dramatiskais kolektīvs (rež. I. Bogomols) un Pildas amatierteātris ,, Vysaidi” (rež. O. Baklāne). Noslēgumā – līnijdejas pildāniešu izpildījumā (vad. S. Duzinkeviča).
P1310262Skatītāju simpātiju balvu šoreiz nopelnīja Istalsnas kluba kolektīvs. Tradicionāli visi dalībnieki saņēma ne tikai piemiņas medaļas, bet arī vakarā rādīto skeču tekstus. Tieši veiksmīga repertuāra izvēle ir viena no panākumu atslēgām. Atrast savam aktieru sastāvam piemērotu skeču nav nemaz tik vienkārši, tāpat arī atšķirt pliekanus un parupjus jokus no tekstiem ar dziļāku domu. Ierastais uzskats, ka joku gabalu iestudēt ir viegli, ne vienmēr izrādās tā.
Pozitīvi, ka amatierteātra kopu skaits novadā nesamazinās. Paldies Pildas TN vadītājai Olitai par pasākuma organizēšanu. Nākamgad skeču parāde būs atkal.

Vanda Žulina

coloring.cool