LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Mostly sunny
31°C
 
A A A

Pildā notika tradicionālā skeču parāde “Smejies vesels!”

Smieties ir veselīgi, un veselīgu smieklu nekad nevar būt par daudz. Smiešanās izraisa pozitīvas sajūtas un emocijas gan sev, gan apkārtējiem. Smiekli mums palīdz aizdzīt drūmas domas, uzlabot garastāvokli un veselību, jo saka, ka smiekli ārstē.

Pildas Tautas namā 15. aprīlī ikviens varēja saņemt smieklu terapiju 8. starpnovadu amatierteātru skeču parādē „Smejies vesels!”.

Ar kārtējo smieklu devu uzlādēt skatītājus, iepriecināt viņus ar jokiem un humorpilnajiem stāstiņiem vai atgadījumiem iz dzīves bija ieradušies 8 teātra mākslas amatierkolektīvi, tāpēc zālē virmoja īpaša – nepacietībā dzirkstoša un jautra atmosfēra.

Skeču parādi atklāja nama saimnieki – Pildas TN amatierteātris „Vysaidi” ar skeču par atgadījumu dzimtsarakstu nodaļā (vad. O. Baklāne).

Savukārt pikantu misēkli, kas notiek skapī, kurā satiekas kāda vīra vairākas mīļākās, atainoja Rēzeknes novada „Kaunatys runotoji” (vad. N. Vasiļjeva).

Pasākuma goda viesi, kuri pie mums viesojās pirmoreiz, Rēzeknes novada Griškānu KN amatierteātris „Aizspogulija” (vad. I. Daugule) rādīja dzīves situāciju, kurā stāsta par to, kā no mušas viegli uzpūst ziloni. Un kurš gan to pieprot vēl labāk kā mazpilsētas kundzes. Tomēr, izrādās, tenkām ir nelabs gals.

Pirmo reizi skeču parādē piedalījās arī Pureņu bibliotēkas amatierteātris „Pureņu zīds”, (vad. R. Zaiceva), atveidojot sižetu, kurš saistīts ar latgaliešu tautasdziesmu „Rūžeņa”. Aktuāla tēma arī mūsdienās – māte grib izprecināt meitu vecāka gadagājuma vīrietim.

Ņukšu TN dramatiskais kolektīvs (vad. A. Lipovska) iestudēja skeču par to, kā sievas prombūtnes laikā vīrs nolemj pavadīt laiku citas dāmas sabiedrībā. Bet viss noiet greizi, jo sieva negaidot atgriežas mājās.

Nirzas TN „Nierzys zīds” (vad. T. Tretjakova) aktrises, sanākot kopā uz pasēdēšanu, nejauši izdomāja sievietēm veltītus svētkus.

Istras TN amatierteātris „Ņe zolotaja molodjož” (vad. A. Ostrovska) atveidoja gados cienījamu mātes un meitas sarunu pirms diskotēkas.

Kad teātru saspēle bija noslēgusies, aktieri varēja atpūsties un baudīt muzikālo sveicienu, kuru bija sarūpējuši deju kolektīvi: viesi no Nirzas TN, deju grupas „Notikums” meitenes (vad. V. Lavrenova) un zēni (vad. D. Pavlovs), Pildas TN deju grupas „Ritms” un „Soli pa solim” (vad. S. Duzinkeviča).

8.starpnovadu teātru skeču parādes kolektīvi tika godināti ar pateicības balvām: skeču tekstiem, pateicībām,  pildspalvām, saldumiem un ziediem. Pasākuma otrajā daļā kolektīvi pie kafijas galda pārrunāja pasākuma norisi, dalījās pieredzē, jauki pavadīja laiku, vienojoties, ka nākamajai skeču parādei Pildā jābūt!

Olita Baklāne,

Pildas TN vadītāja 

coloring.cool