LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
17°C
 
A A A

Pildā noritēja amatierteātru saspēle „Smejies vesels!”

DSC_1135Pavisam nesen, 27. martā, visa pasaule atzīmēja teātra dienu, tāpēc arī 29. marta pēcpusdienā Pildas Tautas namā pagāja teātra mākslas zīmē. Bija patiess prieks, ka starpnovadu teātra svētkus rīkojam šeit, mūsu tautas namā.

Šis pasākums ir tā īpašā reize gadā, kad aktieri atļaujas vistrakākās dullības un ēverģēlības, sagādājot skatītājiem daudz pozitīvu emociju, un smieklu jūru! Bet, jo vairāk mēs smejamies, jo tas ir labāk priekš mūsu organisma, smiekli ir arī zāles pret apkārtējās pasaules pesimismu, krīzi un degradāciju, un smiekli, galu galā, pagarina mūsu mūžu.

DSC_1072Latviešiem patīk teātris – ne tikai būt par skatītājiem, bet arī pašiem to spēlēt. Tādēļ uz saspēli bija ieradušies vairāki amatiermākslas kolektīvi – Blontu, Briģu, Ludzas, Nirzas, Istras, Zilupes un, protams, pašmāju mākslinieki. Līdz ar to Tautas namā virmoja īpaša, dzirkstoša un jautra atmosfēra.

Pasākuma laikā darbojās ne tikai aktieri, bet arī skatītāji tika iesaistīti dažādās aktivitātēs. Skatītājiem bija arī jāveic viens svarīgs uzdevums – jānoskatās katra kolektīva tēlojumus un tad jāizvēlas viens amatierteātris, par kuru balsot, atdodot skatītāju simpātiju balsis. Skatītāju balvu šoreiz saņēma Istras TN amatierteātris ar fragmentu no L. Filatova izrādes „Федот-Стрелец, удалой молодец” (režisore Jūlija Kazjulenoka).

DSC_1040Ar lielu atbildības sajūtu, ļoti emocionāli uz skatuves darbojās Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra Skatuves mākslas studijas „Pepilota” (vadītāja Svetlana Rimša) jaunie aktieri. Viņi skatītājiem piedāvāja noskatīties izrādes fragmentu, kurš veidots pēc Astridas Lindgrēnes garstāsta „Grāmata par Pepiju Garzeķi” motīviem.

DSC_1049Uzstājās arī ciemiņi no kaimiņu Ciblas novada Blontu Tautas nama – draudzīgais, enerģiskais, darboties gribošs kolektīvs. Uz mūsu TN skatuves viņi kāpa pirmoreiz – ar skeču par to, kā divi klienti satiekas autobāzē. Viens pērk gumiju, otrs arī iegādājas gumiju. Pārpratums rodas no tā, ka katram vajadzīga sava gumija… (režisore Anita Grahoļska).

DSC_1060Briģu TN dramatiskais kolektīvs bija atbraucis ar humorpilnu skeču, kurā galvenās varones – Matrjona un Cvetočeks „mētājās” asprātībām par atpūtu pie jūra (režisore Tatjana Meškovska).

Nirzas TN „Nierzys zīds” aktieri skatītāju uzmanībai piedāvāja skeču, kurā darbība notiek latviešu valodas naturalizācijas eksāmenā. Eksāmenu kārto dāma, kuras dzimtā valoda ir krievu. Viņai iet kā pa celmiem, bet, ja naudas maciņā ir biezāks žūksnis eiro, tad jau viss kārtībā… (režisore Ināra Seidare).DSC_1068

Pašmāju kolektīvs „Vysaidi” katram lielākam pasākumam iestudē jaunus ar kārtīgu humora piedevu dažādu dzīves situāciju skečus. Aktieri atzīst, ka, spēlējot teātri, galvenais, lai pašam interesanti, tāpēc laikam šoreiz no sava repertuāra izvēlējās „Atlasi šovam Dejo ar zvaigzni!” (režisore Olita Baklāne).DSC_1118

Pasākuma 2. daļā skatītājus ar saviem priekšnesumiem priecēja dažādu deju stilu grupu dejotāji, sagatavojot teatralizētus deju uzvedumus – Briģu pagasta Tautas nama deju grupa „Reflex” (vadītāja U. Rudika), Pildas Tautas nama līnijdejotāju grupa „Soli pa solim” (vadītāja S. Duzinkeviča). Aplausu jūru un priekšnesuma atkārtošanu izpelnījās Zilupes Tautas nama deju grupas „Dancis” mākslinieki (vadītāja S. Veikšāne).DSC_1152

Visi saspēles kolektīvi saņēma pateicības un piemiņas balvas. Dalībnieki bija gandarīti par pasākumu un apspriedē pie kafijas tases bija vienisprātis: šādai amatierteātru saspēlei ir jābūt arī turpmāk!

DSC_1170Saku paldies visiem tiem cilvēkiem, ar kuru palīdzību izdevās organizēt šo pasākumu.

 Olita Baklāne,

Pildas Tautas nama vadītāja

Foto: Eleonora Obrumāne, Andris Zviedris, Svetlana Rimša

DSC_1043 DSC_1064

DSC_1083 DSC_1154

coloring.cool