LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
11°C
 
A A A

Piemin Otrā pasaules kara beigas un nacisma sagrāvi

Šodien, 8. maijā, godinot Otrā pasaules kara upuru piemiņu un atceroties Nacisma sagrāves dienu, Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs un Ludzas novada pašvaldības izpilddirektors Sergejs Jakovļevs nolika ziedus pie pieminekļa Sērojošā māte Ludzā.

8.maijs ir nozīmīga diena Latvijas un pasaules vēsturē, kad atceramies pasaules lielāko traģēdiju, pieminam šī milzīgā nozieguma – Otrā pasaules kara – neizmērojamos upurus, noliecam galvas visu aizgājušo, kritušo un traģiskā nāvē svešumā aizrauto priekšā.

1945.gada 8.maijā Eiropā beidzās karš un iestājās miers. 1950.gada 9.maijā Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans, apzinoties trešā pasaules kara draudus, aicināja apvienot valstu ogļu un tērauda ražošanu, lai nodrošinātu mieru, kā arī uzlabotu dzīves līmeni. Tā bija pārliecība, ka kontinenta valstu attīstību var nodrošināt tikai miers, nevis savstarpēji kari.

Kopš 2004.gada 9.maiju arī Latvijā atzīmē kā Eiropas dienu. Tas simbolizē vienotību dažādu valstu starpā, arī to valstu, kas kādreiz ir karojušas viena ar otru.

coloring.cool