LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Thunderstorms
15°C
 
A A A

Pērn Ludzas, Ciblas, Kārsavas un Zilupes novados dzēsti 100 ugunsgrēki

2020.gadā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 58 ugunsgrēkus Ludzas novadā, 23 Kārsavas novadā, 12 Zilupes novadā un septiņus Ciblas novadā.  Uz glābšanas darbiem Ludzas novadā ugunsdzēsēji glābēji steidzās 41 reizi, Kārsavas novadā 22 reizes, Ciblas novadā astoņas reizes un sešas reizes uz Zilupes novadu.

Ludzas un Kārsavas novados dzēsts pa vienam meža ugunsgrēkam, Ciblas novadā divi, bet Zilupes novadā VUGD 2020.gadā meža ugunsgrēkus nav dzēsis. Novados kopumā tika dzēsti 28 kūlas ugunsgrēki – 16 Ludzas novadā, deviņi Kārsavas novadā, divi Zilupes novadā un viens Ciblas novadā. Tika saņemti vairāki maldīgi izsaukumi – 25 Ludzas novadā, pieci Kārsavas novadā, četri Ciblas novadā un trīs Zilupes novadā.

2020.gadā Ludzas novadā ugunsgrēkos bojā gājušo skaits, salīdzinot ar 2019.gadu, nav mainījies –  trīs cilvēki. Zilupes novadā gāja bojā viens cilvēks, 2019.gadā bojā gājušo Zilupes novadā nebija. Ciblas un Kārsavas novados, gan 2020.gadā, gan 2019. gadā bojāgājušo nebija.

Pērn Ludzas novadā cietušo cilvēku skaits – seši, 2019.gadā cietušo cilvēku bija septiņi. 2020.gadā Zilupes novadā cieta 1 cilvēks, savukārt 2019.gadā šajā novadā cietušo nebija. Ciblas un Kārsavas novados 2020.gadā ugunsgrēkos cietušo nav.

Pagājušā gadā Ludzas novadā ugunsgrēkos tika izglābti septiņi cilvēki, 2019.gadā ugunsdzēsēji glābēji izglāba četrus nelaimē nonākušus cilvēkus. Kā arī viens cilvēks tika izglābts Zilupes novadā. Ciblas un Kārsavas novados izglābto nebija ne 2020.gadā, ne 2019.gadā nebija.

Katru dienu ugunsdzēsēji glābēji steidzas uz izsaukumiem, lai dzēstu ugunsgrēkus un glābtu cilvēkus. Arī katrs no mums var glābt savu  un tuvu cilvēku dzīvības – uzstādot dzīvojamās telpās dūmu detektoru, kas ar skaļu skaņas signālu brīdinās par izveidojušos sadūmojumu. Nodrošināt savu privātmāju ar ugunsdzēsības aparātu, lai gadījumā, ja ugunsnelaime tomēr ir izcēlusies, mēģināt apslāpēt liesmas. Ievērot ugunsdrošības noteikumu prasības un gadījumā, ja pamanāt ugunsgrēku vai kādu citu notikumu, kad ir apdraudēta kāda cilvēka dzīvība vai veselība – zvaniet uz tālruņa numuru 112.

 

Plašākai informācijai:

Irita Slavinska

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Latgales reģionā

Tel. 25729605, [email protected]

coloring.cool