LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Intermittent clouds
24°C
 
A A A

Pedagogu pieredzes apmaiņas konferencē – 4 valstu skolotāji

BPedagogiskas pieredzes konferencerīvdienās Viļānu vidusskolā notika 6. Starpnovadu un 1. Starptautiskā pedagoģiskās pieredzes konference. Sešu gadu laikā no dažu skolu kopīgiem pedagoģiskajiem lasījumiem konference gājusi plašumā un augusi arī kvalitatīvi. Jau vairākus gadus tajā piedalās Ludzas pilsētas ģimnāzija, pagājušajā gadā LPĢ organizēja šo pasākumu. Šā gada konferencē bija pārstāvētas 11 skolas no Latvijas, 1 mācību iestāde no Lietuvas, 2 – no Krievijas, 9 – no Baltkrievijas. Piedalījās vispārizglītojošo skolu, profesionālo mācību iestāžu un pirmsskolas pedagogi.

Citu valstu pieredze konferencē tika prezentēta pirmoreiz. Kopā 6 sekcijās tika nolasīti 60 ziņojumi, pirmoreiz notika 6 meistarklases par kooperatīvās mācīšanas iespējām, grupu darba vērtēšanu, dažādu priekšmetu skolotāju sadarbību, mācot vienu tēmu.  LPĢ skolotāja Ineta Misāne vadīja meistarklasi par tēmu Klases stunda “Veselīgs dzīvesveids”.

Konferencē par savu pieredzi stāstīja mūsu skolas pedagogi: Inta Žeikare, Rita Bogomola, Skaidrīte Pule, Lidija Krokša, Žanna Dukaļska, Ivita Kalverša, Ināra Petrovska, Ilga Taukača, Līga Arcihoviča, Dzidra Razumejeva, Līga Batņa.

Šāda sadarbība liek aktualizēt agrāk iegūtās zināšanas, atklāt sev kādas neizmantotas metodes no citu pieredzes, bet, galvenais, tā ir iespēja satikties ar citu skolu, citu valstu kolēģiem, salīdzināt savas un viņu problēmas darbā un meklēt iespējas tās risināt.

Nākamgad konferences organizēšanu uzņēmās Dagdas vidusskola.

Vanda Žulina

coloring.cool