LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 12. maijs
Valija, Ina, Ināra, Inārs
Ludza
Showers
16°C
 
A A A

Pateicamies policijas darbiniekiem par darbu

Visā Latvijā 5. decembrī tiek atzīmēta Policijas darbinieku diena. Vēsturiski šis datums saistīts ar 1918. gadu, kad 5. decembrī Tautas padome pieņēma noteikumus par policijas izveidi.

Atzīmējot šo dienu, Valsts policijas Latgales reģionālās pārvaldes (VP LRP) Ludzas iecirknī 8. decembrī notika svinīgs pasākums.

Ludzas iecirkņa priekšnieks pulkvežleitnants Oskars Točelovskis pateicās policijas darbiniekiem, kuri godprātīgi un profesionāli pildot savus dienesta pienākumus, ir sasnieguši augstus darba rezultātus. Pateicības vārdi tika adresēti arī sadarbības partneriem – gan pašvaldībām, gan pārējām tiesībsargājošām iestādēm.

VP LRP Ludzas iecirkņa KPN inspektore Jeļena Rutkovska informē, ka šai dienā tradicionāli sanāksmes laikā tika godināti labākie policisti, kuri ir saņēmuši dažādus apbalvojumus. Ar Iekšlietu ministrijas Goda rakstu tika apbalvoti majors Aleksandrs Rutkovskis, kapteinis Guntars Kračus, kapteinis Aleksandrs Lotko, kapteinis Eduards Točelovskis un virsleitnanats Aigars Kozlovskis. Iekšlietu ministrijas Pateicība tika pasniegta majoram Aleksandram Oščenkovam. Pulkvežleitnants Oskars Točelovskis tika apbalvots ar Sudraba „Goda zīmi”.

Ar Valsts policijas krūšu zīmi „Par cītību policijā” – majors Imants Apeļs, Goda Raksts tika pasniegts majoram Denisam Žulinam un kapteinim Aleksijam Ševčenko, Pateicība – kaprālim Arturam Frolovam.

Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Maslovskis pašvaldības vārdā pasniedza Pateicības majoram Aleksandram Borisovam un kapteinim Aivaram Daņiļevičam par ieguldījumu noziedzības apkarošanā un likumpārkāpumu mazināšanā. Par ieguldījumu sabiedriskās kārtības nodrošināšanā Ludzas novadā – kapteinim Sergejam Kotovam un leitnantam Artūram Tumuļkānam.

Svētku pasākumā vairākiem policistiem tika piešķirtas krūšu nozīmes „Par izdienu”:

  • par 25 gadu izdienu – majoram Aleksandram Oščenkovam, kapteinim Aleksandram Lotko un virsniekvietniekam Ivaram Skrebinskim;
  • par 20 gadu izdienu – kapteinim Edgaram Greivulim un virsseržantam Ērikam Pudenko;
  • par 15 gadu izdienu – kapteinei Ivetai Tjagunei.

Savukārt majors Vladimirs Ivanovs saņēma īpašu balvu. Viņš ir uzvarējis vienā no Valsts policijas rīkotā konkursa nominācijām – visilgstošāk strādājošs darbinieks. Šā gada 5. decembrī balvu minētajā nominācijā pasniedza V.Ivanovam Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis svinīgajā pasākumā Rīgā.

Pasākumā piedalījās kaimiņu pašvaldību pārstāvji un citu valsts dienestu sadarbības partneri no prokuratūras, VRS pārvaldes, VRS Aviācijas pārvaldes un Valsts probācijas dienesta. Ikviens no viņiem izteica pateicības vārdus un laba novēlējumus.

Inspektore Jeļena Rutkovska stāsta: Svētku pasākums sākās ar valsts himnu, kuru atskaņoja Ludzas mūzikas pamatskolas audzēkņi un pedagogi. Jau vairākus gadus šīs skolas kolektīvs sagatavo īpašus priekšnesumus mūsu policijas darbiniekiem svētkos. Mīļš paldies viņiem visiem! Koncertā piedalījās arī mūsu policistu bērni, uzstājoties ar dziesmām un dejām, kas bija veltītas viņu vecākiem.

Svētku noskaņai tradicionāli Ludzas J.Soikāna mākslas skolas audzēkņi un viņu pedagogi organizēja jauku zīmējumu izstādi policijas iecirkņa 2.stāvā. Jebkurš no iedzīvotājiem var apskatīt bērnu zīmējumus!

Šogad pirmo reizi mūsu policistu bērni arī veltīja zīmējumus saviem vecākiem, visjaunākajam ir 1,5 gads! Ceram, ka šī jaunā tradīcija turpināsies!

Informāciju sagatavoja

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

Foto no VP LRP Ludzas iecirkņa arhīva

coloring.cool