LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Sunny
29°C
 
A A A

Pateicamies Latvijas Tautas frontes dalībniekiem Ludzas novadā!

1988. gada 8. oktobris – Latvijas Tautas frontes dibināšanas diena. Pirms 30 gadiem Trešās atmodas sākumposmā Rīgā mūsdienu Kongresu nama telpās sākās divas dienas ilgais Latvijas Tautas frontes (LTF) dibināšanas kongress. Kongresa gaitai savos radioaparātos tobrīd sekoja teju visa Latvija. Par kustības priekšsēdētāju ievēlēja Daini Īvānu. Oficiāli sāka iznākt arī LTF lairaksts “Atmoda”, kas pauda opozicionāru viedokli. Latvijas Tautas frontei bija vairāk nekā 250 000 biedru un vēl lielāks atbalstītāju skaits gan Latvijā, gan trimdā. Cīņā par demokrātiskas un neatkarīgas valsts atgūšanu ap LTF ar laiku saliedējās gandrīz visi latviešu nacionālās atbrīvošanās idejas piekritēji un grupējumi, kā arī Latvijas etnisko minoritāšu kultūras biedrības. LTF saliedēja tautu varas pārņemšanai parlamentārā ceļā, sekmēja 1990. gada 4. maija Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanu un Latvijas valsts demokrātijas atjaunošanu.

Šodien Dailes teātrī Rīgā par godu Latvijas Tautas frontes dibināšanas 30. gadadienai norisinās starptautiska konference “Latvijas Tautas fronte par neatkarīgu un demokrātisku Latviju. LTF – 30”, kam sekos svētku koncerts. Konferences mērķis ir atspoguļot Latvijas Tautas frontes – mūsu valsts vēsturē lielākās politiskās organizācijas – nozīmi.

Latvijas Tautas frontes dibināšanas 30. gadadienā vēlamies pateikties un pagodināt tos Ludzas novada Latvijas Tautas frontes bijušos biedrus, kas aktīvi iesaistījās šajā mūsu tautai nozīmīgajā kustībā. Paldies par jūsu nesavtību, dziļo patriotismu, drosmi un to, ka nepalikāt vienaldzīgi!

coloring.cool