LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Intermittent clouds
13°C
 
A A A

Pasniegtas Ludzas novada Jauniešu gada balvas 2019

28. februārī Ludzas Tautas namā pirmoreiz norisinājās apbalvošanas ceremonija “Jauniešu Gada balva 2019”. Tās mērķis ir izcelt un godināt tos Ludzas novada pozitīvos piemērus, kuri ar savu veikumu 2019. gadā ir mainījuši savu un citu novada jauniešu ikdienu. 

Ludzas novada Jauniešu gada balvas svinīgajā ceremonijā tika pasniegti apbalvojumi astoņās nominācijās, kam kopumā bija pieteikti 17 nominanti. Katras nominācijas uzvarētājs saņēma īpašu balvu – no māla veidotu figūru uz kuras attēlotas kāpnes, kas simbolizē un aicina tās ieguvējus doties augšup, un neapstāties pie sasniegtā, bet izvirzīt aizvien jaunus mērķus. Dizaina idejas autore ir J. Soikāna Ludzas mākslas skolas pedagoģe Ināra Mikažāne, savukārt, balvas īstenošanu  uzņēmās keramiķis Valdis Pauliņš. Pateicības pasniedza Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs. 

Ludzas novada Jauniešu Gada balvas apbalvošanas ceremoniju papildināja iluzionista Dmitrija Bubina šovs, savukārt, ar enerģiskām dejām uzmundrināja Ludzas BJC un LPĢ deju kolektīvs “Žiks”. Nomināciju pasniegšanas starplaikos priecēja BJC popgrupa SPICES, ar mūsdienu dejām publiku uzlādēja Ludzas novada BJC Moderno deju studiju “Fouette”, un ar īpaši sarūpētu skaņdarbu uzstājās balvas “Gada profils sociālajos medijos” ieguvējs Jorens Pomerancevs.

Ludzas novada “Jauniešu Gada balvas 2019” balvu ieguvēji un nominanti:

GADA JAUNIETIS – Ilze Upeniece

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 12. b klases skolniece. Sabiedriskajā darbā Ilze ir vienīgā Ludzas novada pārstāve, kas darbojas Jauniešu Saeimā, proti, Izglītības un kultūras komitejā. LPĢ viņa ir Skolēnu domes priekšsēdētāja. Ilze dejo tautas deju kolektīva “Žiks” vidusskolas grupā, dzied skolas korī “Campanella”. Viņa ir aktīva starptautiskā projekta Erasmus + dalībniece. Ilze darbojas brīvprātīgo kustībā, atbalstot BJC iniciatīvas un skolēnu domes labdarības pasākumus Sociālās aprūpes centrā “Ludza”. Vairākus gadus jauniete iesaistās kluba “Lietussargs” darbībā. Konkursi, radošā darbība. 2019. gada septembrī – galvenā balva reģionālā skatuves runas konkursa “Zelta sietiņš”.

Nominanti: Ilze Upeniece, Jeļizaveta Haindrava

GADA SPORTISTS – Endijs Kušners

Endijs ir Sporta Kluba “LATGOLS” spēlētājs un Latvijas izlases U-18 grupā spēlētājs, ir iekļauts Latvijas nacionālās vīriešu izlases kandidātu sastāvā – Latvijā tik jauns sportists tiek iekļauts pirmoreiz. Endijs ir uzaicināts uz atlasi Eiropas vienā no lielākajiem klubiem PSG  (Parīzes “SaintGermain“) . 

Nominanti: Andris Vengra, Vlads Prokofjevs, Jeļizaveta Haindrava, Endijs Kušners

GADA SKOLĒNS – Albīne Hlopņicka, Katrīna Pozņakova

Albīne Hlopņicka ir Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11. klases audzēkne. Visus skolas gadus Albīne ir apzinīgi un mērķtiecīgi mācījusies, aktīvi piedalījusies skolas sabiedriskajā dzīvē, ar panākumiem aizstāvējusi skolas un novada godu mācību priekšmetu olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu konferencēs, dažādos konkursos. 

Katrīna Pozņakova ir Ludzas 2.vidusskolas audzēkne. Meitenei ir sava pieeja mācībām. Par to liecina augstie sasniegumi mācību olimpiādēs. Viņa ir direktora vietnieces audzināšanas darbā “labā roka” – Ludzas 2. vidusskolas Skolēnu domes prezidente. Jauniete vienmēr gatava palīdzēt un iesaistīties skolas un ārpusskolas pasākumos, spēj atrast vislabāko risinājumu jebkurā situācijā.

Nominanti: Albīne Hlopņicka, Katrīna Pozņakova.

GADA BRĪVPRĀTĪGAIS – Jeļizaveta Haindrava

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 12. b klases skolniece, aktīvi darbojas klubā “Lietussargs” un labprāt iesaistās labdarības pasākumos: Valentīndienas akcijā, ziedojumu vākšanā dzīvnieku patversmēm, rudens talkā, arī palīdzot pensionāriem. Jelizaveta ir LPĢ skolēnu domes priekšsēdētājas vietniece: atbildīgā par domes darbu. 

Nominanti: Oļegs Sergejs Daliba, Jeļizaveta Haindrava, Laima Tihovska.

GADA RADOŠĀKAIS JAUNIETIS – Dairis Brilis

Dairis Brilis 2019.gadā aktīvi darbojās vairākos radošajos kolektīvos un projektos, ir Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra Skatuves mākslas studijas “Pepilota”, Moderno deju studijas “Fouette” un Jauniešu kluba “Lietussargs” dalībnieks. Dairis ir dejotājs, aktieris un horeogrāfs jaunā iestudējumā, ar savu degsmi, atbildību un radošo garu iedrošina, iesaista, atbalsta un iedvesmo citus dalībniekus kolektīvos, kas saistīti ar skatuves mākslu.

Nominanti: Teodors Romanovskis, Dairis Brilis, Nika Fomina.

GADA JAUNIEŠU  LIELDRAUGS – picērija “Astotais Rajons”

Picērija “Astotais Rajons” ir ļoti iecienīta vieta starp jauniešiem – tā ar savu atmosfēru un ļoti garšīgām picām ir paveikusi daudzus labus darbus. Picērijā strādā ļoti atsaucīgi darbinieki, jaunieši bieži ienāk picērijā ne tikai garšīgi paēst, bet arī izbaudīt atmosfēru un “noķert” pa kādai radošai idejai, ko vēlāk arī īstenot. “Astotais Rajons” ir atbalstījis daudzus jauniešu pasākumus un  joprojām turpina to darīt.

Nominanti: picērija “Astotais Rajons”.

GADA PROFILS SOCIĀLAJOS MEDIJOS – Jorens Pomerancevs

Jorens Pomerancevs ir aktīvs jaunietis, kam ir savs redzējums par lietām, vietām, notikumiem, pasauli. Pirms diviem gadiem Jorens sāka sevi izmēģināt sociālajos tīklos. Instagram vietnē, izmantojot dienas stāstu sekciju viņš ir izveidojis visdažādāko saturu – ceļojumi, ģitārspēle, sports, ziemas pelde, mīlestība pret dabu u.c. Jorens ir sācis darbību vietnē YouTube, kas ir nākamais lielais solis pretī jaunieša sapnim.

Nominanti: Jorens Pomerancevs

GADA VIETA JAUNIEŠIEM – Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs

Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs – izcila vieta Ludzas jaunās paaudzes pilnveidē! Ludzas novada Bērnu un Jauniešu Centrā var ne tikai apgūt interešu izglītību, bet arī iesaistīties projektā „Proti un dari”. Pateicoties šim projektam daudzi Ludzas jaunieši ir sevi atraduši, apguvuši arodu, iesaistījušies sabiedriskajā dzīvē, centušies pilnveidot sevi un pieņemt izaicinājumus. Ludzas Bērnu un jauniešu centra paspārnē notiekošās aktivitātes „Proti un dari” projektā iesaistītajiem jauniešiem sniedz iedvesmu, pateicoties tam jaunieši pabeiguši friziera, manikīra, vizāžista, florista u.c. kursus, uzsākuši praktisko iemaņu pilnveidi” – tā par BJC raksta Izglītības un inovāciju centrs “LODE”.

Nominanti: Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.

Pieteikšanās konkursam notika no 4. decembra līdz 10. janvārim. Uzvarētājus‌ ‌katrā‌ ‌nominācijā‌ ‌noteica ‌pēc‌ ‌lielākā‌ ‌iegūtā‌ ‌balsu‌ ‌skaita. Katrā‌ ‌nominācijā‌ ‌pieteiktos‌ ‌kandidātus‌ ‌izvērtē‌ja ‌un‌ ‌uzvarētājus‌ noteica komisija,‌ ‌kuru‌ ‌veido‌ja Ludzas novada pašvaldības, Bērnu un jauniešu centra pārstāvis, jaunatnes lietu speciāliste, pārstāvji no Ludzas 2.vidusskolas un Ludzas pilsētas ģimnāzijas, kā arī pārstāvji no skolēnu pašpārvaldēm.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

FOTO:  Ērika Strode, Igors Kislickis, Ilja Jegorovs, Nika Fomina

coloring.cool