LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 18. aprīlis
Laura, Jadviga
Ludza
Partly sunny
14°C
 
A A A

Par pašu radītajiem atkritumiem pašam arī jāatbild

AtkritumiLudzas novada pašvaldība aicina neatstāt sadzīves atkritumus, būvniecības atkritumus, pērnās zāles, augļu, dārzeņu, zaru u.c. atkritumus teritorijās, kuras tam nav domātas. Ja koku lapas, zāli, augļus, dārzeņus, kā arī citus augu valsts produktus privātmāju īpašniekiem vai lietotājiem būtu jāuzglabā komposta kaudzē, kas ne vienmēr tiek darīts, tad sadzīves atkritumus, būvniecības atkritumus, elektropreces ir atļauts noglabāt tikai tam atļautās vietās – atkritumu uzglabāšanas poligonos. Atkritumi nedrīkst būt par nastu kādai citai fiziskai vai juridiskai personai, jo par pašu radītajiem atkritumiem pašiem arī jāatbild.

Ja redzam, ka kāds met atkritumus tam neparedzētā vietā, tad ziniet, ka tas ir NOZIEGUMS. Tas automātiski kļūst par vietu, kur vēlāk tiek ieguldīts darbs vietas uzkopšanai un Ludzas novada pašvaldības iedzīvotāju līdzekļi. Vai mēs gribam maksāt par atkritumiem, kurus paši neesam radījuši?! Vai mēs mūžīgi gribam skatīties uz atkritumu kaudzēm pilsētas un novada lauku teritorijas ceļu malās? Ja kāds teiks, ka naudas nav, lai noslēgtu līgumu par atkritumu izvešanu, vai lielāka atkritumu konteinera pasūtīšana, jo esošais konteiners ir par mazu, tad es teikšu, ka tie ir MELI.

Informēju, ka pilsētas teritorijā tiek veikta video novērošana, un video materiālos ir redzami cilvēki, kura veic teritoriju piegružošanu neatļautās vietās, kā arī tie iedzīvotāji, kuri nav noslēguši līgumus par sadzīves atkritumu izvešanu. Tie ir iedzīvotāji, kuriem pieder AUTOMAŠĪNAS. Kāpēc automašīnu īpašnieki vai to lietotāji nevar noslēgt līgumu ar SIA „Ludzas apsaimniekotājs” par sadzīves atkritumu izvešanu un kaut kādu daļu atkritumu aizvest uz SIA „Ludzas apsaimniekotājs šķirošanas laukumu Ludzā, Rūpniecības ielā 2A? Par to būs jāmaksā?! Par degvielu, par automašīnas remontu un tās uzturēšanu arī ir jāmaksā.

Ir ļoti vienkāršs veids, kā samazināt atkritumu daudzumu un attiecīgi arī izmaksas – tā ir ATKRITUMU ŠĶIROŠANA. Bet kas ir tā atkritumu daļa, ko vest uz SIA „Ludzas apsaimniekotājs” šķirošanas laukumu Ludzā, Rūpniecības ielā 2A? SIA „Ludzas apsaimniekotājs” bez maksas pieņem plastmasu, stiklu, metālu, papīru un to izstrādājumus (pudeles, bundžas, kastes). Ko darīt ar nevajadzīgām mēbelēm un elektroprecēm? Arī bez maksas vediet uz SIA „Ludzas apsaimniekotājs” šķirošanas laukumu Ludzā, Rūpniecības ielā 2A. Ko darīt ar koku lapām, zāli, neizmantojamiem augļiem un dārzeņiem? Esiet tik laipni, veidojiet komposta kaudzes. Ko darīt ar automašīnu un citu transportlīdzekļu riepām, akumulatoriem, eļļām u.c. bīstamajiem atkritumiem? Par maksu nododiet SIA „Ludzas apsaimniekotājs” bīstamo atkritumu pagaidu uzglabāšanas vietā „Kreičos”. Ko darīt ar būvgružiem? Lūdzu, par maksu pasūtiet no SIA „Ludzas apsaimniekotājs” konteineru.

Aicinu pārtraukt atkritumu izmešanu tam neparedzētajās vietās tos cilvēkus, kuri to ir darījuši un plāno darīt, jo par neatļautu atkritumu izmešanu naudas sods fiziskām personām 700 euro, bet juridiskajām personām 1400 euro.

Par tīru, drošu un skaistu Ludzas novadu!

Aivars Strazds,

vides inženieris

coloring.cool