LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly sunny
26°C
 
A A A

Par pabalstiem Černobiļas AES seku likvidēšanas dalībniekiem un daudzbērnu ģimenēm

Ludzas novada Sociālais dienests informē, ka 2018. gada decembrī Ludzas novada iedzīvotājiem ir pieejami šādi pabalsti:

– Ludzas novada administratīvajā teritorijā deklarētiem Černobiļas AES seku likvidēšanas dalībniekiem tiks piešķirts vienreizējs pabalsts 50,00 eiro apmērā. Lai to saņemtu, ir jāiesniedz iesniegums Ludzas novada Sociālajā dienestā (Ludzas iedzīvotājiem – Ludzā, Raina ielā 16A; pagastos – pagasta pārvaldē pie sociālā darbinieka) līdz 2018. gada 21. decembrim;

– Vienreizējs pabalsts daudzbērnu ģimenēm, kuras uz pabalsta izmaksas brīdi audzina 3 vai vairāk bērnus 30,00 eiro apmērā par katru bērnu. Pabalsts daudzbērnu ģimenēm tiks piešķirts bez personu ienākumu un materiālā stāvokļa izvērtēšanas, tā saņemšanai ir jāiesniedz iesniegums Ludzas novada Sociālajā dienestā līdz 2018. gada 21. decembrim (Ludzā jāgriežas uz Sociālo dienestu Raiņa ielā 16A; pagastos – pagastu pārvaldē pie sociālā darbinieka).

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 1. panta 16. punktu, daudzbērnu ģimene – ģimene, kuras aprūpē ir vismaz trīs bērni, to skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni. Par daudzbērnu ģimenes bērnu uzskatāma arī pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Ja ģimenē ir pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu un ja tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību, pabalsta saņemšanai ir nepieciešams iesniegt mācību iestādes izziņu par izglītības iegūšanu.

coloring.cool