LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Mostly sunny
31°C
 
A A A

Par pabalstiem Černobiļas AES seku likvidēšanas dalībniekiem un daudzbērnu ģimenēm

Ludzas novada Sociālais dienests informē, ka 2019. gada decembrī Ludzas novada iedzīvotājiem ir pieejami šādi pabalsti:

  • Pabalsts Černobiļas AES seku likvidēšanas dalībniekiem  

Ludzas novada administratīvajā teritorijā deklarētām Černobiļas AES seku likvidēšanas dalībniekiem tiks piešķirts vienreizējs pabalsts 50 euro apmērā, tā saņemšanai ir jāiesniedz iesniegums Ludzas novada Sociālajā dienestā līdz 2019.gada 20.decembrim.  

  • Vienreizējais pabalsts daudzbērnu ģimenēm

            Decembra mēnesī tiek piešķirts vienreizējs pabalsts daudzbērnu ģimenēm, kuras uz pabalsta izmaksas brīdi audzina 3 vai vairāk bērnus 30,00 eiro apmērā par katru bērnu. Pabalsts daudzbērnu ģimenēm tiks piešķirts bez personu ienākumu un materiālā stāvokļa izvērtēšanas, tā saņemšanai ir jāiesniedz iesniegums Ludzas novada Sociālajā dienestā līdz 2019.gada 20. decembrim.

               Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 1.panta 16.punktu, daudzbērnu ģimene — ģimene, kuras aprūpē ir vismaz trīs bērni, to skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni. Par daudzbērnu ģimenes bērnu uzskatāma arī pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību.

            Ja ģimenē ir pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu un ja tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību, pabalsta saņemšanai ir nepieciešams iesniegt mācību iestādes izziņu par izglītības iegūšanu.

coloring.cool