LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Mostly cloudy with thundershowers
16°C
 
A A A

Par nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu pārcelšanu

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju, šobrīd nav iepējams veikt nekustamā īpašuma nodokļu (NĪN) maksājumus skaidrā naudā pašvaldības un pagastu pārvalžu kasēs.

Nomaksāt NĪN iespējams ar internetbankas starpniecību, veikalu tīkla „MAXIMA” kasēs un portālos www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv.

Veicot maksājumu internetbankā, būtiski ir pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības norēķinu kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā.

Droši un ērti NĪN ir nomaksāt portālos: www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv. Abos portālos pieejami pašvaldību norēķinu konti bankās NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nomaksu arī par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumiem.

Pamatojoties uz Latvijas Republikas likuma „Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” 4. pantu dome nolēmusi (prot. Nr. 6) 2020.gadā noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku 2020.gada ietvaros:

  • 31.03.2020. samaksas termiņu pārcelt uz 17.08.2020. samaksas termiņu;
  • 15.05.2020. samaksas termiņu pārcelt uz 17.08.2020. samaksas termiņu.

Atkārtoti (ar pārceltiem samaksas termiņiem) NĪN maksāšanas paziņojumi netiks sūtīti un aicinām nodokli maksāt laicīgi, jo saskaņā ar likuma „Par nodokļiem un nodevām” 29.panta otro daļu par laikā neveiktu maksājumu tiek aprēķināta nokavējuma nauda 0,05% apmērā no nesamaksātās summas.

coloring.cool